Pułapki basowe lub membranowe pułapki basowe są niezbędne, aby uzyskać czysty dźwięk. Z ich pomocą możemy wykonać najważniejsze i zarazem najtrudniejsze zadanie: wytłumić basy.

Dlaczego konieczne jest wytłumienie basów?

W przypadku basów poniżej 150 Hz pogłos wzrasta. W praktyce oznacza to, że nie usłyszymy rzeczywistej ilości i jakości niskich częstotliwości, ale dźwięk pomieszczenia. Zniekształcony bas może zepsuć wrażenia dźwiękowe, nie możemy w pełni cieszyć się ani filmem, ani muzyką.

corner element bass trap placed in the cinema room

W jaki sposób membranowe pułapki basowe mogą pomóc?

Zasadniczo stosujemy membranowy absorber basowy w celu ujarzmienia pogłosu.
Membranowa pułapka basowa to element akustyczny, który łagodzi nadmierne fale dźwiękowe w węższym zakresie częstotliwości. W przeciwieństwie do innych pochłaniających paneli akustycznych – szerokopasmowe panele akustyczne nie są w stanie skutecznie wytłumić częstotliwości subbasu – membranowe pułapki basowe znacznie skuteczniej absorbują basy w zakresie niskich częstotliwości.

Specjalne elementy akustyczne wykonane są z najwyższej jakości materiałów o grubości niezbędnej do wytłumienia niskich częstotliwości. Dzięki starannemu wykończeniu i precyzyjnemu dopasowaniu, po prawidłowym pomiarze akustycznym i dokładnym ustawieniu, możemy uzyskać czystszy, przewiewniejszy, bardziej realistyczny i przyjemniejszy dźwięk.

Dlaczego gąbka, pianka akustyczna, polistyren nie wystarczą?

Długość fal dźwiękowych basów jest dłuższa niż długość wysokich częstotliwości. Aby złagodzić basy, potrzebujemy paneli akustycznych wykonanych z innego rodzaju materiałów. Głęboki bas można ujarzmić jedynie za pomocą gęstego, włóknistego materiału o wysokim ciężarze właściwym lub membrany akustycznej. Wiele osób popełnia ten sam błąd, wyklejając ściany piankami akustycznymi, ale wynik jest znacznie gorszy, niż tego oczekują, a wręcz przeciwnie, miękka, lekka gąbka strukturalna, polistyren, pianka akustyczna pochłania wyższe częstotliwości, przez co niskie częstotliwości stają się bardziej dominujące i nie są odpowiednio tłumione.

Jak zastosować membranowe pochłaniacze basów?

 • Bas należy stłumić najpierw w rogach, a następnie na ścianach bocznych, przede wszystkim na przedniej ścianie i za pozycją słuchacza.
 • Jeśli to możliwe, nie należy umieszczać membranowych pułapek basowych bezpośrednio na ścianie, ale trzeba zachować co najmniej 10 cm odstępu.
 • Nie powinniśmy zapominać o jednej z najważniejszych części pomieszczenia, a mianowicie o suficie.
  Ponieważ ten obszar jest pusty, fale stojące mogą rozprzestrzeniać się bez żadnej bariery, co może powodować duże szczyty i zera w niskich częstotliwościach.

W jakich miejscach możemy zastosować pułapki basowe?

 • Membrana pochłaniająca może być stosowana w studiach, kinach domowych, czasem w salonach.
 • W przypadkach, gdy inne panele pochłaniające nie zapewniają wystarczającego tłumienia przy niskich częstotliwościach.
 • W miejscach, w których wysokie częstotliwości są już nadmiernie wytłumione w porównaniu z niskimi częstotliwościami.

Jeśli możemy kupić tylko jedną rzecz, to powinna być ta!

W celu uzyskania idealnego oddziaływania akustycznego może być konieczne zainstalowanie kilku paneli. Jeżeli charakterystyka pomieszczenia nie pozwala na umieszczenie odpowiedniej ilości paneli akustycznych, konieczne jest zastosowanie membranowego pochłaniacza basów nawet w takich przypadkach.

Pochłaniacz basów oferuje następujące korzyści:

 • Czystszy, bardziej równomierny, bardziej realistyczny dźwięk.
 • Idealne wytłumienie sub-basu, pomieszczenie wypełni się prawdziwym basem muzyki lub filmu.
 • Dekoracyjny dodatek w Twoim salonie:

Oprócz doskonałego brzmienia zwracamy szczególną uwagę również na wygląd. Wykorzystujemy wysokiej jakości materiały takie jak drewno, skórę, sztuczną skórę, aksamit akustyczny, a także realizujemy indywidualne pomysły – własne zdjęcie, nadruk, niestandardowy rozmiar.

Dlaczego membranowe pułapki basowe firmy Perfect Acoustic to dobry wybór?

Wykonane z wiedzą i doświadczeniem

Oprócz wysokich kompetencji zawodowych, przy projektowaniu możemy również wykorzystać doświadczenie z poprzednich lat i wytwarzaniu naszych produktów.
Dzięki unikalnej technologii nasze membranowe pułapki basowe zapewniają maksymalną skuteczność i mogą pochwalić się obecnie na rynku najwyższym współczynnikiem pochłaniania dźwięku.

Mogą zostać wyprodukowane według Twojego uznania

Produkując nasze specyficzne membranowe pułapki basowe ukierunkowane na sub-basy, zwracamy szczególną uwagę zarówno na ich skuteczność akustyczną, jak i estetyczny wygląd. Oprócz wyszukanego wykończenia i zastosowanych materiałów ważne jest, aby nasze produkty pasowały do ​​stylu Twojego studia, salonu czy kina domowego.

Praktyczne umieszczenie, łatwy montaż

Oprócz wydajności akustycznej i estetycznego wyglądu dążymy również do praktycznego rozmieszczenia. Ze względu na swój rozmiar i wagę nasze membranowe pułapki basowe nie tylko są montowane na ścianach, ale mogą też stać samodzielnie.
Dzięki temu mogą być również używane jako panele mobilne.
Do naszych paneli dostarczamy śruby, ułatwiające montaż na ścianie lub suficie.

Jakich materiałów używamy?

W zależności od modelu pułapka basowa może być wykonana z drewna lub imitacji skóry. Największym problemem jest tłumienie niskich częstotliwości poniżej 70 Hz, ponieważ materiały włókniste i pochłaniające o dużej gęstości nie są odpowiednie.
Jednak rezonujące membrany pułapki basowej wykonane z drewna lub skóry mogą ujarzmić niepożądane fale dźwiękowe o niskiej częstotliwości do 30 Hz.
Membrany drewniane działają w zakresie od 30 Hz do 200 Hz, a imitacja membran skórzanych łagodzi tony od 30 Hz do 600 Hz.

Wygląd naszych produktów

Oprócz skuteczności zwracamy szczególną uwagę również na wygląd, oferując szeroką gamę wzorów:

 • Aksamit akustyczny w 16 różnych kolorach
 • Imitacja skóry w różnych kolorach i fakturach.
 • Opcjonalne nadruki z naszego magazynu
 • Opcja własnego zdjęcia
 • Rozmiary na zamówienie
 • Projektowanie pochłaniaczy ukrytych

Znaczenie wykorzystanych materiałów:

Efektywne pochłanianie basów wymaga użycia odpowiednich surowców. Materiały idealne pod względem akustycznym mają elastyczną, perforowaną lub porowatą strukturę i charakteryzują się dużą gęstością korpusu. Takimi materiałami są używane przez nas twarde drewno i sklejka, laminowana płyta meblowa oraz tekstylia opracowane specjalnie do celów akustycznych. Jedwab akustyczny oprócz właściwości zabezpieczających przed pyłem i kurzem jest elastyczną, wytrzymałą tkaniną, podobnie jak imitacja skóry akustycznej. Materiały komórkowe, takie jak styropian, nie nadają się zarówno do pochłaniania dźwięku, jak i do izolacji akustycznej.

Nie eliminujemy basu!

Głębokie dźwięki są potrzebne, aby uzyskać doskonały i harmonijny dźwięk, ale zdecydowanie musisz zarządzać zakresem basów, aby nie zepsuć wrażeń dźwiękowych. Zacznijmy od rogów pomieszczenia. Dobrym pomysłem jest dostosowanie ilości pochłaniaczy basów do wielkości i kształtu pomieszczenia. Najbardziej problematyczne pod tym względem są mniejsze, kwadratowe lub prostokątne pomieszczenia, gdyż bliskość ścian wzmacnia echo. Warto zasięgnąć porady eksperta, ile dokładnie paneli dźwiękochłonnych jest potrzebnych i gdzie jest zalecane ich umieszczenie. Unika się nadmiernego tłumienia, ponieważ celem nie jest stworzenie tak zwanego „pokoju dla osób niesłyszących”. Pomiary akustyczne mogą służyć do dokładnego określenia, gdzie, jakie i ile elementów akustycznych należy umieścić.
Dzięki szerokiej gamie kolorów i wzorów oraz rozmiarów nasze panele dźwiękochłonne wyróżniają się również jako dekoracyjny element wyposażenia wnętrza.

IA

Podobne wpisy