Test amplitunera AV Denon AVR-X2700H

Denon stał się jednym z najlepszych producentów amplitunerów AV i jest niezwykle popularny. Tym razem testowaliśmy Denon AVR-X2700H. Pierwszą rzeczą, która przykuła naszą uwagę, była konstrukcja, która niewiele się zmieniła w porównaniu z AVR-X2600H. Mimo to przeszedł pewne zmiany w stosunku do swojego poprzednika. X2700H obsługuje rozdzielczość 8K, ale liczba wejść HDMI została zmniejszona z ośmiu do sześciu. Liczba wyjść HDMI pozostała bez zmian.

Cechy Denona AVR-X2700H

Denon AVR X2700H otrzymuje raport z testu

Konfiguracja kanałów pozostała nienaruszona w porównaniu z poprzednim modelem. Jest siedem kanałów, a moc wyjściowa sięga 95 W przy 8-omowych głośnikach i 125 W przy 6-omowych alternatywach, więc zaimplementowano systemy 7.2 i 5.2.2. Do odbiornika można również podłączyć konsole do gier PlayStation 5 i Xbox Series X.

Ten produkt Denona brzmi bardzo przyjemnie dla każdego rodzaju filmu lub muzyki. Odbiornik po mistrzowsku przekazuje dźwięki z jednego głośnika do drugiego i pomaga w pełni zanurzyć się w tej scenie. To niesamowite, jak Denon AVR-X2700H kontroluje głębokość dwóch subwooferów w systemie 7.2-kanałowym i jak czysty był dźwięk podczas efektów specjalnych. W ostatnich latach Denon odgrywał wiodącą rolę w kategorii odbiorników kina domowego. Nie ma w tym nic dziwnego, bo dotychczas urządzenia marki nie zawiodły w naszych testach.

Nie ma przedniej pokrywy, jak w amplitunerach Denon o wyższej specyfikacji, a na urządzeniu znajdziemy mniej bogaty wybór z łatwo dostępnych przycisków sterujących. Nadal możesz przełączać wejścia, dostrajać radio i obsługiwać drugą strefę odsłuchu za pomocą dostępnych przycisków sterowania, ale większość opcji konfiguracji i odtwarzania wymaga w pełni funkcjonalnego pilota.

blacha do pieczenia X2700H

Może być tylko jedno wejście z certyfikatem HDMI 2.1, ale pozostałe pięć nie zostało zignorowanych. Każdy z nich jest kompatybilny z technologiami minimalizacji opóźnień o zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR), Quick Frame Transport (QFT) i Auto Low Latency Mode (ALLM), aby zaspokoić potrzeby treści nowej generacji.

Radzą sobie także z pełnym pakietem standardów HDR, z technologiami HDR10+, HDR10, HLG i Dolby Vision. Oba wyjścia HDMI mają również certyfikat 2.1, więc szczęściarze, którzy mają zarówno telewizor, jak i projektor w swoim systemie kina domowego, mogą cieszyć się 8K / 60Hz i 4K / 120Hz podczas korzystania z obu. Obsługiwany jest również EARC (Enhanced Audio Return Channel).

Wewnątrz odbiornika X2700H

AVR-X2700H nie jest tak standardowy dla formatów audio 3D jak modele z wyższej półki, ale obsługiwane są formaty Dolby Atmos, Atmos Height Virtualization, DTS: X i DTS Virtual: X. Dla tych, którzy chcą dekodować ścieżki dźwiękowe IMAX Enhanced i Auro-3D, powinni wybrać Denon AVR-X3700H lub jeszcze poważniejszy amplituner AV.

Sterowanie głosowe jest dostępne za pośrednictwem urządzeń kompatybilnych z Alexa, Google Assistant i Siri-a, a także AirPlay 2, HEOS, Spotify i Tidal.

Jedną z wielkich nowości tego urządzenia jest to, że amplitunery Denon z serii X 2020 są już urządzeniami „przetestowanymi przez Roon”, co oznacza, że ​​możliwe jest również odtwarzanie muzyki Roon.

Łączność Bluetooth została również ulepszona, dzięki czemu AVR-X2700H może przesyłać dźwięk do słuchawek bezprzewodowych w tym samym czasie, co głośniki.

Dźwięk

Miejscem testowym była cała duża sala kinowa, z panelami akustycznymi na ścianach i suficie. Panele czołowe dyfuzora oraz panele z nadrukiem zapewniały odpowiedni dźwięk. W narożnikach umieszczono akustyczne panele dźwiękowe Cube. Kurtyny akustyczne nie tylko poprawiają dźwięk, ale również pełnią funkcję zasłony zaciemniającej, co jest dość ważnym wymogiem w kinie. Chociaż testowany przez nas amplituner Denona ma system kalibracji pomieszczenia, sam w sobie nie wystarczy do doskonałej akustyki. Jeśli ściany i szklane powierzchnie pomieszczenia nie zostaną poddane obróbce akustycznej, nie można uzyskać optymalnego dźwięku. Programy kalibracji pomieszczeń są skuteczne, gdy w pomieszczeniach prowadzona jest również obróbka akustyczna. Gdy to zrobisz, dostrojenie za pomocą oprogramowania kalibracyjnego może skutkować naprawdę nieskazitelnym dźwiękiem. Odbiornik przetestowaliśmy z parą głośników Fyne Audio F302.

Jako członek serii Denon X 2020, AVR-X2700H oferuje również technologię kalibracji głośników Audyssey, podobnie jak jego więksi rodzeństwo. Jednak pomiary MultEQ XT wymagają tylko kilku drobnych zmian, zanim będziemy w pełni zadowoleni z ustawienia.

Gdybyśmy mieli opisać brzmienie odbiornika jednym słowem, byłoby to „pewne”. AVR-X2700H nie stara się zbytnio imponować jak niskobudżetowy wzmacniacz, zdarzały się eksplozje i dudnienie głębokości.

Dwa subwoofery w systemie 7.2 brzmią w razie potrzeby i nigdy nie psują krystalicznie czystej muzyki lub efektów przestrzennych.n

Doświadczyliśmy również czystego, dźwięcznego dźwięku podczas słuchania muzyki, z głębokim, mocnym basem.

Wniosek

Ten amplituner AV może być dumą producenta. Jest wiele tańszych AVR-ów, ale żaden nie jest taki jak to urządzenie. Poprawki fonetyczne są zaznaczone w porównaniu z poprzednikiem. Inżynierowie Denona znów osiągnęli sukces. Wygląda prawie inaczej niż poprzednik, ale to też nie jest problem. Zwykły kształt Denona zdobył już przychylność wielu. Dźwięk jest znakomity, z odpowiednią dynamiką, klarownością, dźwiękiem przestrzennym, a bas jest wystarczająco intensywny. Świetne urządzenie, jedynym minusem może być to, że nie jest kompatybilne z produktami Sonos.

Ze scenariuszem Roberta Polgár