Wypróbowaliśmy mini system hi-fi Denon CEOL-N10!

Denon CEOL-N10 to czwarta generacja rodziny produktów CEOL. To urządzenie obsługuje system multiroom. Oferuje również najnowocześniejszą technologię Wi-Fi, obsługę Alexa i AirPlay.

Recenzja Denona CEOL-N10

Denon Mini HiFi Testrapport N10 VD (1)

CEOL to mini system HiFi, który można łatwo zintegrować z dowolnym pomieszczeniem wraz z głośnikami. Możesz kupić system bez głośników i używać go z własnymi głośnikami. Jeśli jednak jest to możliwe, możesz wybrać pełny pakiet. Dedykowane głośniki wyposażone są w zoptymalizowaną, pasywną kontrolę zwrotnicy i głośnik wysokotonowy z miękką kopułką zaprojektowaną specjalnie dla N10.

Konstrukcja Denona CEOL-N10 jest podobna do niektórych poprzednich systemów CEOL, chociaż jest nieco bardziej wyrafinowana. Posiada odporną na zarysowania płytę akrylową i twardą powierzchnię. Górna pokrywa urządzenia posiada również podświetlane, dotykowe elementy sterujące LED. Z przodu produktu znajdziesz wyświetlacz OLED. Ekran OLED dostarcza przydatnych informacji o tym, czego słuchamy. Dodatkowo duży pilot ułatwia sterowanie. Możesz nawet podłączyć zestaw HiFi do telewizora za pomocą dostępnych złączy lub dodać gramofon. Port USB z przodu urządzenia jest kompatybilny z praktycznie każdym napędem USB, dzięki czemu możesz odtwarzać własne treści.

Cechy

Ogromnym plusem Denon CEOL jest niesamowity moduł wzmacniacza. Stopień mocy klasy D może dostarczyć ogromne ilości energii bez zakłócania widma dźwięku.

Zobaczmy, jakie funkcje oferuje to narzędzie:

Wi-Fi, połączenie Airplay i Bluetooth, dostęp do serwisów muzycznych (Spotify, Pandora itp.), proste ustawienia, kompatybilność z obsługą głosową Alexa, tuner AM/FM, odtwarzacz CD, połączenie USB, dwa wejścia optyczne, obsługa różnych formatów audio , system HEOS multiroom , pilot zdalnego sterowania, dwuwarstwowa, odporna na zarysowania konstrukcja.

Bilety na MUZYKĘ-N10

Można odtwarzać aktualne formaty, takie jak FLAC (24 bity / 192 kHz), WAV (24 bity / 192 kHz), AIFF (24 bity / 192 kHz) i ALAC (24 bity / 96 kHz). Obsługa protokołu WMM gwarantuje wysokiej jakości bezprzewodową transmisję dźwięku przez sieć. Wbudowany wzmacniacz cyfrowy ma moc 65 watów na kanał (4 omy).

Najnowsza funkcja AirPlay 2 jest dostępna do bezprzewodowego przesyłania strumieniowego dźwięku z urządzeń z systemem iOS i tworzenia multiroom. Wbudowany moduł Bluetooth posiada funkcję NFC (Near Field Communication) do szybkiej komunikacji z urządzeniami Bluetooth.

Na przednim panelu znajduje się przycisk zasilania / czuwania z wyświetlaczem trybu pracy. Pozostałe elementy sterujące (selektor źródła, regulacja głośności, joystick do nawigacji po menu i sterowanie odtwarzaniem) znajdują się na górnym akrylowym panelu. Panel przedni posiada wbudowany port USB obsługujący ładowanie iPoda/iPhone’a w trybie czuwania, a także złącze mini-jack do podłączenia słuchawek. Wejścia na tylnym panelu: Linear RCA, dwa optyczne i LAN. Subwoofer posiada wyjście RCA.

Denon CEOL N10 wykorzystuje nowy układ wzmacniacza Texas Instruments TAS5142, którego sygnał jest podawany cyfrowo bez pośredniej konwersji DA/AD, dzięki czemu własne szumy i zniekształcenia są nieuniknione.

Dla łatwej kontroli, CEOL jest kompatybilny z Amazon Alexa. Aby rozpocząć, wystarczy pobrać aplikację HEOS. Aplikacja HEOS umożliwia łączenie różnych systemów muzycznych za pomocą Wi-Fi. Oznacza to, że jednocześnie można podłączyć do 32 jednostek kompatybilnych z HEOS. Po skonfigurowaniu systemu możesz z łatwością strumieniować muzykę i sterować wszystkim za pomocą aplikacji HEOS. Aplikacja umożliwia również dostęp do internetowych serwisów radiowych i serwisów streamingowych.

Dzięki AirPlay i wbudowanemu Bluetooth podłączanie urządzeń jest naprawdę łatwe. Denon CEOL-N10 posiada również Wi-Fi i radio internetowe. Możesz uzyskać dostęp do jeszcze większej ilości muzyki dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi CD i tunerowi AM/FM.

Wydajność

Muzyka n10 kolorów

Jeśli chodzi o wydajność, jedną z rzeczy, które przekonaliśmy do Denon CEOL-N10, jest łatwość obsługi. Chociaż jest pełen funkcji, nie jest wcale skomplikowany w obsłudze i nadal zapewnia niesamowitą jakość.

CEOL-N10 jest niezwykle łatwy w obsłudze dzięki łatwym w użyciu przyciskom lub dołączonemu pilotowi.

Testowaliśmy urządzenie w większym salonie. Akustyka pomieszczenia nie była jeszcze idealna ze względu na gołe ściany i parkiet, odbicia powodowały wady akustyczne. Na podstawie naszych pomiarów akustycznych na miejscu określiliśmy, gdzie, jaki rodzaj i liczbę paneli akustycznych należy umieścić w celu uzyskania optymalnej akustyki. Zarekomendowaliśmy szerokopasmowe panele dźwiękowe i przednie panele dyfuzorów do ścian i sufitów oraz narożne pułapki basowe w rogach.

Zaproponowaliśmy dywan akustyczny na podłogę, który jest grubszy i gęściej tkany w porównaniu do przeciętnych dywanów. Stosując je można osiągnąć znaczną poprawę brzmienia.

Przetestowaliśmy również CEOL-N10 w różnych stylach muzycznych. Denon też nie powinien się wstydzić wykonania dźwięku. Perkusyjny 60-watowy wzmacniacz zapewnia niesamowitą głośność i fantastyczną jakość dźwięku na każdym poziomie. Środkowe partie były wyjątkowo czyste, choć momentami wydawały się trochę przytłumione, podczas gdy wysokie brzmiały pięknie, ostro. Nie było dodatkowych podkreśleń basu, nie zawsze słyszeliśmy dźwięk idealnie idealny ze względu na rezonans generowany przez bas.

Werdykt

Kompaktowy mini system hi-fi można umieścić w pomieszczeniu o dowolnej wielkości. Gra bardzo fajnie, choć nie można powiedzieć, żeby była idealna. Urządzenie to oferuje szereg nowoczesnych funkcji, jedną z największych zalet systemu multiroom HEOS, a drugą wysokowydajnego wzmacniacza. Ustawienia są zaskakująco proste i łatwe do wykonania. Można go używać z własnymi głośnikami, ale można go również sparować z innymi głośnikami. Wadą Denona CEOL-N10 jest dość wysoka cena.

Ze scenariuszem Roberta Polgár .a