Dezynfekcja ozonowa elementów akustycznych

Nie musisz się martwić koronawirusem!

Nadszedł czas, aby zdezynfekować wszystkie panele akustyczne. Niestety koronawirus rozprzestrzenia się na całym świecie i naszym celem jest jego powstrzymanie. Nasze produkty dzięki dezynfekcji ozonowej przed i po pakowaniu są zupełnie wolne od wirusów!

Ozone disinfection of acoustic panel
Ozone disinfection of acoustic panel (2)

Prawdą jest, że koronawirus żyje na ciałach stałych do 12 godzin, a na miękkich tkankach do 6 godzin. W konsekwencji nie byłoby potrzeby dezynfekcji.
Ale ponieważ mówimy o pandemii i ludzie się boją, więc chcemy być pewni, że został zniszczony !! Perfect Acoustic wysyła swoje produkty do wszystkich krajów UE i nie chcemy, aby ktokolwiek obawiał się zarażenia.

Ozone disinfection of acoustic panel (2)

Co to jest dezynfekcja ozonem !?

Dezynfekcja ozonem odbywa się za pomocą generatora ozonu. Ozon to bardzo silnym środkiem dezynfekującym. Nie ma konieczności przenoszenia przedmiotów do ozonowania, dlatego tam, gdzie dostanie się powietrze, dezynfekuje i niszczy szkodliwe mikroorganizmy, bakterie, wirusy, pleśnie, nie uszkadzając sprzętu.
Ogromną zaletą dezynfekcji ozonem jest to, że nie pozostawia szkodliwych lub toksycznych substancji, takich jak chlor.
Kolejną wielką zaletą jest to, że szybko się rozkłada i przekształca się w czysty tlen (O2). Podczas procesu dezynfekcji, jako zakończenie cyklu dezynfekcji generator ozonu rozkłada ozon na czysty tlen, dzięki czemu pod koniec zabiegu pomieszczenie lub jego zawartość:

  • Panel akustyczny
  • dyfuzor akustyczny
  • Pułapka basowa może być używany natychmiast po zabiegu, bez specjalnej wentylacji!

Wpływ ozonu na bakterie i wirusy:

Ozon ma niezwykle silne działanie bakteriobójcze, przeciwwirusowe, które wynika z utleniającego działania aktywnego tlenu wytwarzanego przez wydzielający się ozon. Ozon niszczy błonę komórkową bakterii, gdy wchodzi w kontakt ze ścianą komórkową. W wyniku reakcji oksydacyjnej w momencie zetknięcia na ściance komórki powstaje dziura. Bakteria zaczyna tracić swój kształt, gdy cząsteczki ozonu tworzą dodatkowe dziury w ścianie komórkowej. W ułamku sekundy tysiące cząsteczek ozonu zderzają się ze ścianą komórkową bakterii i komórka umiera. Cząsteczki ozonu uszkadzają wirusa, uniemożliwiając mu infekowanie dodatkowych komórek, tj. przenoszenie infekcji.

Ozone disinfection of acoustic panel
Ozone disinfection of acoustic panel

Dezynfekcja ozonem panelu akustycznego i przebieg procesu:

Panele akustyczne Perfect Acoustic przed zapakowaniem są składowane w magazynie. Na koniec dnia w naszym magazynie umieszczamy między panelami akustycznymi wysokowydajny generator ozonu, który działa przez 1 godzinę. (ozon zabija wszystkie bakterie i wirusy w ciągu 7 minut)
Po ozonowaniu ozon rozkłada się w ciągu pół godziny i staje się tlenem !!
Ozon nie wpływa szkodliwie na panele akustyczne i pozostaje bezwonny. Po dezynfekcji nakładana jest cienka nylonowa folia i można przystąpić do pakowania.
Po zapakowaniu panele akustyczne są ponownie dezynfekowane w celu przekazania kurierowi produktów bez bakterii. Przekazanie odbywa się w rękawiczkach, maskach i odzieży ochronnej, tak więc staramy się zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa na świecie!

W przypadku kwarantanny i zamknięcia granic dostawa paczek może zostać opóźniona o kilka tygodni.

Nie odpowiadamy za opóźnienie w dostawie!

IA

Podobne wpisy