Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Wszystkie przedstawione tu zasłony nadają się do wykorzystania jako zasłony drzwiowe. Mimo że mają różne nazwy, ich zastosowania jest takie samo. Powodem, dla którego nazwy zasłon są różne jest to, że każdy szuka ich pod inną nazwą.

Kotara na drzwi wejściowe

Aby wybrać optymalną kotarę do drzwi wejściowych, należy najpierw zastanowić się, jaką funkcję ma ona spełniać. Chcesz użyć długich, pełnych zasłon, aby stworzyć uczucie drzwi. A może po prostu chcesz, aby krótka kurtyna stanowiła element dekoracyjny na górnej połowie drzwi? Przy wyborze długość i waga kurtyn drzwiowych to dwie najważniejsze kwestie. Oczywiście należy też zastanowić się, jak będzie pasowała do wystroju domu pod względem wzoru i koloru. Zasłony mogą być używane do dodania prywatności do pokoju lub po prostu do uatrakcyjnienia drzwi. Wiele osób instaluje kurtyny drzwiowe w otworach bez drzwi, aby stworzyć iluzję drzwi. Zazwyczaj najlepszym wyborem są cięższe, drapowane zasłony. Dzieje się tak dlatego, że pomagają one stworzyć prywatność i pomagają utrzymać ciepło oraz zapobiegają przed dostaniem się do pomieszczenia niechcianych dźwięków. Inną opcją są zasłony panelowe typu sheer. W praktyce nie są one zbyt przydatne, ale estetycznie bardzo rzucają się w oczy. Jednak można je urozmaicić, aby uzyskać bardziej unikalny wygląd.

Rozmiar i kolor zasłony

Istotnym kryterium jest to, że rozmiar i kolor kurtyny drzwiowej powinien być dobrany do przestrzeni, w której chcesz ją zainstalować. Koniecznie należy wybrać rozmiar większy niż drzwi. Standardowa zasada dotycząca szerokości to pozostawienie marginesu około 10 centymetrów z każdej strony. Obliczając wysokość, zaplanuj odległość około 1 centymetra od ziemi. Pamiętaj, aby w ogólny obraz wkalkulować możliwość skurczenia się po praniu. Najlepiej zostawić dodatkowo trochę materiału, aby umożliwić taką ewentualność. Pozwoli to na dokonanie napraw w razie potrzeby. Ważny jest również wybór optymalnego obrzeża, które pozwoli uzyskać pożądany efekt.
Ponieważ zasłony stanowią integralną część wystroju, istotne jest również dobranie odpowiedniego koloru. Pierwsza zasada mówi, że jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń, natomiast ciemne ją zmniejszają. Ponadto cieplejsze odcienie są idealne na zimę. Dzieje się tak dlatego, że zatrzymują one ciepło, natomiast chłodniejsze odcienie są preferowane na lato, ponieważ odpychają promienie słoneczne.

Jak powiesić zasłony:

Wieszanie zasłon na drzwi jest bardzo proste. Można to zrobić za pomocą żabek, ściągaczy do firanek i kółek do firanek.

Rodzaje zasłon klasyfikuje się nie tylko ze względu na zastosowany materiał czy nadrukowany na nich wzór. Klasyfikuje się je również ze względu na rodzaj górnego układu służącego do zawieszenia zasłon. Najpopularniejszym układem jest konstrukcja typu kółek.. Jest to w zasadzie długi cylindryczny pręt, na którym karnisz jest zawieszony za pomocą okrągłych kółek przymocowanych do zasłony. Jest to tak zwana obręcz pierścieniowa. Instalując izolacyjną kurtynę drzwiową, możesz pomóc w utrzymaniu niskiej temperatury. Utrzymuj wilgotność na komfortowym poziomie. Tym samym zwiększając komfort użytkowania domu.

Kurtyna dźwiękochłonna Ross - materiał termoizolacyjny (3)

Rodzaje kurtyn drzwiowych

Kurtyna drzwiowa może być stylowym dodatkiem do wystroju wnętrza i oferować praktyczne rozwiązania dla domu. Znana również jako „Portière”, kurtyna zadebiutowała we Francji. W czasach przed centralnym ogrzewaniem ciężkie zasłony z tkaniny często wieszano na framugach drzwi. Miało to zapobiec przed zimnymi przeciągami. Obecnie te zasłony drzwiowe służą głównie bardziej dekoracyjnym celom, dodając kolor i wzór do pokoju. Ale przy odrobinie inspiracji projektowej mogą one pomóc utrzymać ciepło w domu, kontrolować światło i ukryć wejście do prywatnych pomieszczeń. Najlepsze zasłony drzwiowe zapewniają idealną równowagę między stylem a funkcjonalnością.

Przyjrzyjmy się, jak pomóc w aranżacji wnętrz?

Istnieje szeroka gama dostępnych kurtyn drzwiowych, w zależności od materiału kurtyny. Główną przesłanką przy wyborze idealnego materiału jest oczywiście przeznaczenie. Ale dużą rolę odgrywają też elementy estetyczne. Zasłony drzwiowe są znane i stosowane w Europie od IV wieku. Zasłony drzwiowe były po raz pierwszy używane w zamkach, aby uniknąć przeciągów między pomieszczeniami. Ich zastosowanie trafiło do Anglii przez Francję. Dlatego w epoce wiktoriańskiej stały się powszechnymi w zamożniejszych gospodarstwach domowych. W tych gospodarstwach domowych ciężkie tkaniny damasceńskie, aksamitne lub szenilowe były używane do dekoracji i aby uniknąć przeciągów.