Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Maty akustyczne dla cichego domu

Akustyczne maty dywanowe ułatwiają stworzenie cichego domu. W naszym zabieganym codziennym życiu istnieje uzasadniona potrzeba cieszenia się ciszą w naszych domach. Niestety, jest to trudne do osiągnięcia, chyba że mieszkasz na odległej farmie. Jednak odgłosy życia sąsiadów mogą zakłócić Twój odpoczynek, nawet jeśli nie są szczególnie głośne. Dotyczy to zwłaszcza bloków mieszkalnych, gdzie ze wszystkich stron otaczają Cię przestrzenie mieszkalne innych osób. Na szczęście istnieje rozwiązanie: tekstylia akustyczne mogą pomóc w utrzymaniu niepożądanego hałasu na zewnątrz.

Rozbij gołe powierzchnie!

Hałas najłatwiej rozprzestrzenia się na dużych, otwartych przestrzeniach. Dlatego minimalizując hałas, można doprowadzić do zmian w środowisku wolnym od hałasu. Są ograniczenia dotyczące wielkości pomieszczeń, ale puste powierdzchnie można zrównoważyć , na przykład poprzez rozbicie otwartej przestrzeni małymi meblami: ściankamidziałowymi, półkami na książki, jak również szafki mogą być skutecznym sposobem blokowania rozprzestrzeniania się dźwięku.

Maty akustyczne

Jest jeszcze jeden sposób, aby zapobiec przed swobodnym rozprzestrzenianiem się dźwięków, a jest nim zastosowanie dywanów. Maty akustyczne, kurtyny akustyczne, a nawet maty ścienne, pomagają rozbijać dźwięk i dzięki temu mogą znacznie stłumić hałas. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy wybieramy tekstylia o większej zdolności pochłaniania dźwięku. Są to maty akustyczne, które dzięki specjalnemu splotowi mogą w dużym stopniu pomóc w wyciszeniu domu.
Tkaniny te zapobiegają powstawaniu echa i dlatego są bardzo polecane do stosowania w dużych pomieszczeniach. Meble tapicerowane i inne tekstylia domowe mają tę zaletę, że sprawiają, że pomieszczenia są naprawdę przytulne, co jest kolejnym powodem, aby zrobić dla nich miejsce w swoim domu.

Mata piankowa dywan

Gumowe wykładziny dla redukcji hałasu

Czy kiedykolwiek zauważyłeś, jak głośne mogą być urządzenia gospodarstwa domowego? Pralki, suszarki bębnowe i zmywarki do naczyń powodują dużo hałasu. Nie da się ich całkowicie uciszyć, nawet jeśli kupisz najnowsze, najcichsze urządzenia – choć możesz zrobić wiele, by ograniczyć hałas. Możesz jednak jeszcze bardziej stłumić ich dźwięk, stawiając je na macie akustycznej zamiast na gołej podłodze.
Pamiętasz, co napisaliśmy? Dźwięk najlepiej rozchodzi się po gołych powierzchniach. A parkiet jest właśnie taką powierzchnią, intensywnie odbija dźwięk. Dlatego pomocne może być położenie dywanu pod głośniejszymi urządzeniami. Możesz być zaskoczony, jak bardzo dobra mata akustyczna może pomóc w tych przypadkach!

Tkaniny dźwiękoszczelne w pokoju dziecięcym

Ochrona przed hałasem jest ważna w każdej części domu, a szczególnie w pokoju dziecięcym: dzieci potrzebują wystarczającej ilości snu, który jest niezbędny dla ich rozwoju. Bardzo przydatna może być tutaj grubo tkana mata akustyczna o długich włóknach, która pochłania hałas i zapewnia ciepłą, miękką powierzchnię do zabawy dla dzieci. A jeśli mieszkasz w mieszkaniu, to sąsiad z dołu na pewno doceni pochłanianie dźwięku!
A efekt działa w obie strony: hałas nie przenika do sąsiada z dołu w takim stopniu, jeśli podłoga jest chroniona przez dywan. Szczególnie muzyka jest czymś, co dobrze rozprzestrzenia się przez sufit, mata akustyczna na podłodze pochłonie wiele z niej!

Wykładzina akustyczna chroniąca przed hałasem sąsiadów z dołu

Mata akustyczna jest znacznie lepszym rozwiązaniem dla głośnego sąsiada z dołu niż walka z nim. Zaufaj mi, spokojny sąsiad jest wart więcej niż konieczność schodzenia na dół kilka razy dziennie, aby było trochę ciszej. Dodatkowo, jeśli ciągle się sprawdzasz, to nie odpoczywasz.
Przestań próbować zmieniać świat i uczyń swój dom odpornym na hałas! Dom z odpowiednią akustyką to jak posiadanie pokrętła głośności w swoim otoczeniu – możesz je ściszać, kiedy tylko zapragniesz ciszy!

Tekstylia dźwiękoszczelne w małych rozmiarach

Czy wiesz, ile hałasu robi, gdy ktoś wyciąga krzesło spod stołu na płytkach? Pewnie też masz wspomnienia związane z tym hałasem. Cóż, można go zmniejszyć, umieszczając pod stołem jadalnym matę akustyczną – i jest to stylowy sposób dekoracji. Jeśli jednak wolisz zimną glazurę, nie musisz z niej rezygnować: do nóg krzeseł możesz też przykleić małe kawałki filcu, które są skutecznymi izolatorami hałasu. Zrób to samo ze stołem i możesz poruszać meblem niemal bezgłośnie!

Co można zrobić z hałasem z zewnątrz?

Możesz użyć tych małych sztuczek, aby uczynić swoje codzienne czynności cichszymi, ale tak naprawdę nie możesz kontrolować hałasu z zewnątrz – a przynajmniej nie możesz go zatrzymać. Możesz jednak sprawić, że będzie mniejsza szansa na jego wejście do Twojego domu.

Zasłony przed oknami

Kurtyny akustyczne mogą być znane ze studiów nagraniowych i teatrów. Są one specjalnie używane do pochłaniania hałasu, zapewniając tym samym ciche środowisko. Na szczęście takie kurtyny są dostępne również w naszych domach, dzięki czemu możemy ograniczyć dźwięki, które dostają się do naszych domów z zewnątrz. To może się przydać, jeśli na przykład mieszkasz obok ruchliwej drogi, ale chcesz mieć chwilę spokoju.