Wydawać by się mogło, że wyliczenie optymalnych parametrów zasłony nie jest aż tak wielką sztuką. W końcu podane są wymiary okna lub drzwi, więc wystarczy centymetr krawiecki i zaraz można zapisać dane. Tak, ale jeśli podstawą są centymetry drzwi i okien, to efekt końcowy prawie na pewno nie pokaże tego, co jest najbardziej pożądane i co chcemy osiągnąć. Jest to szczególnie ważne, jeśli kurtyna nie tylko pełni funkcję dekoracyjną, ale także spełnia funkcję akustyczną. W tym przypadku zwiększenie poziomu pochłaniania dźwięku jest ważniejszym celem, w czym przede wszystkim pomagają idealne wymiary. Tak więc na co warto zwrócić uwagę w celu widocznego i słyszalnego idealnego wyboru?

Przygotuj taśmę mierniczą!

lezerestavolsagmeromeroszalag-300x225

Naprawdę warto mieć pod ręką centymetr, ponieważ nie jest to obszar, gdzie można mierzyć na oko. Szacowanie to dobra rzecz, dobra może być aplikacja na smartfonie i bardzo dobrze, jeśli ktoś potrafi dobrze trafić, ale dokładne wymiary nie należą do kategorii hazardu. Nie ma tu więc miejsca na przybliżone wartości. Zresztą z reguły nikt nie chce zmieniać zasłon co dwa tygodnie, tak więc warto poświęcić energię i czas, aby wszystko dobrze wymierzyć. Tutaj też ważne jest to zdanie: „Zmierz dwa razy, raz wytnij!”, nawet jeśli cięcie w wielu przypadkach zostanie wykonane przez profesjonalistę.

Proponujemy, aby szerokość zasłony była co najmniej dwa razy większa od szerokości okna, ale prawda jest taka, że ​​najlepiej jeśli założymy szerokość większą o dwa i pół raza. Miejska wieść o tym, że ​​właściwa zasłona ma dokładnie rozmiar okna lub drzwi, to bardzo zła myśl. Najlepiej zapomnij o niej na zawsze! Bowiem nie można popełnić poważniejszego błędu, niż ten!

Na co warto zwrócić uwagę, aby uzyskać doskonałe pochłanianie dźwięku?

Aby kurtyna, niezależnie od tego, czy jest ona przygotowana na drzwi lub okno, nie tylko była świetną dekoracją, ale także, aby ​​różnica akustyczna była słyszalna, niezbędny jest precyzyjny pomiar. O czym myślimy? O tym, że na przykład im większa szczelina między zasłoną a, powiedzmy, ścianą lub ościeżnicą drzwiową, tym więcej fal dźwiękowych może przez nią się przedostać, tym mniej odpowiednie są jej właściwość pochłaniania dźwięku. Tak więc zasłony do ziemi to bardzo dobry pomysł, mogą nawet dotknąć ściany, polecamy to rozwiązanie, ponieważ jest to najlepszy sposób na zmaksymalizowanie izolacji akustycznej. Chociaż kółka są bardzo popularnym rozwiązaniem, z tego względu nie jest to rozwiązanie idealne. Dźwięk spokojnie może się przedostawać przez otwory, więc jeśli pochłanianie dźwięku jest podstawową opcją, warto wybrać inny sposób.

Najlepszym rozwiązaniem jest taśma marszcząca zasłony.

taśma-zasłona-300x169

Taśma marszcząca jest dobra, ponieważ haczyk, który jest na karniszu, jest zaczepiony za zasłoną. Dzięki temu górna część kurtyny jest podnoszona nawet o 2-3 cm, co ogranicza powstawanie szczelin. Pamiętaj, że nawet przez najmniejszą szczelinę może przedostać się dźwięk, co zmniejszy spokój pomieszczenia.

Warto zwrócić uwagę na grubość materiału. Im grubszy materiał, tym logicznie lepsze pochłanianie dźwięku. Zaletą są więc gęste, wielowarstwowe zasłony, a ich falujący materiał będzie rozpieszczał również nasze oczy.

Z powyższego jasno wynika, że ​​te modele to nie tylko wyjątkowo dobry wybór pod względem funkcjonalności. W praktyce nie o to chodzi, że dany jest jakiś materiał, który z praktycznego i akustycznego punktu widzenia jest doskonałą decyzją, ale jego wygląd i tak pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście, że nie! Przeciwnie! Praktycznym właściwościom kurtyn akustycznych towarzyszą walory estetyczne, co czyni je niezwykle atrakcyjnymi akcesoriami do dekoracji otoczenia. Dobrze dobrany przedmiot może stać się centralnym punktem każdego pomieszczenia, ponieważ od razu przykuwa uwagę.

Kiedy i w czym można usłyszeć różnicę?

W świetle powyższego pozostaje tylko pytanie, jak wyczuwalna jest izolacja akustyczna życiu codziennym? To pytanie może wydawać się zbyt uproszczone, ale w wieku, w którym wiele osób nawet nie zauważa zanieczyszczenia hałasem, podkreślanie szczegółów jest nadal ważne. Spójrzmy na to na podstawowym poziomie!

Kurtyny akustyczne mogą być stosowane w biurach, domach, a nawet studiach, ponieważ doskonale pochłaniają fale dźwiękowe. W niektórych przypadkach pochłanianie hałasu na poziomie 20-30 decybeli nie jest rzadkością, co z pewnością nie jest małym wynikiem. Zanieczyszczenie hałasem często ma tylko negatywne konsekwencje, które przejawiają się w utracie wagi, trudnościach z koncentracją, nieuzasadnionym zmęczeniu, niewystarczającym śnie w nocy, niewystarczającym odpoczynku, a lista może być jeszcze długa.

Objawy te w dzisiejszych czasach pojawiają się w życiu prawie każdej osoby, ale niewiele osób wie dlaczego. Jedną z najbardziej namacalnych konsekwencji pochłaniania dźwięku jest to, że tak jednoznaczne, wymienione powyżej sygnały albo się zmniejszają, albo całkowicie znikają. W międzyczasie fizycznie słyszalne wrażenia akustyczne mogą znacznie się poprawić, na przykład podczas oglądania filmów lub słuchania muzyki.

Jeśli dodamy do tego jeszcze widoczną gołym okiem korzyść dotyczącą tego, że zasłony akustyczne są kolorowym, stylowym wyborem, który ozdabia przestrzeń, wtedy nie ma wątpliwości, czy warto żyć z pozytywami produktami, które usuwają hałas i poprawiają jakość życia. Nowoczesny, modny, wysokiej jakości przedmiot nie jest wyjątkowo kosztowną rozrywką, dlatego można go bez problemu wstawić do każdego domu.

IA

Podobne wpisy