Wydawać by się mogło, że marzenie o optymalnych parametrach zasłony nie jest aż tak wielką sztuką. W końcu podane są wymiary okna lub drzwi, więc wystarczy krawiec, a dane można rejestrować. Tak, ale jeśli podstawą są centymetry drzwi i okien, to efekt końcowy prawie na pewno nie pokaże tego, co jest najbardziej pożądane i pożądane. Jest to szczególnie ważne, jeśli kurtyna nie tylko pełni funkcję dekoracyjną, ale także spełnia funkcję akustyczną. W tym przypadku zwiększenie poziomu pochłaniania dźwięku jest kładącym naciskiem celem, co nie jest zaskakujące, ponieważ wynika to przede wszystkim z idealnych wymiarów. Ale na co jednak warto zwrócić uwagę, aby wybór był widocznie, słyszalnie doskonały?

Przygotuj się za pomocą taśmy mierniczej!

lezerestavolsagmeromeroszalag-300x225

Krawiec naprawdę warto mieć pod ręką, ponieważ nie jest to obszar, w którym gra się na poziomie oczu. Zakłady to dobra rzecz, aplikacja na smartfona może być zwycięzcą i niezwykłe jest, gdy ktoś doskonale zgaduje, ale dokładne skalowanie nie należy do kategorii hazardu. Nie ma tu więc miejsca na przybliżone wartości. Zresztą przez większość czasu nikt nie chce zmieniać zasłon co dwa tygodnie, więc to tyle energii i poświęcenia czasu, żeby się zmieścić. Tutaj też: „Zmierz dwa razy, raz wytnij!” mówiąc, nawet jeśli cięcie w wielu przypadkach zostanie wykonane przez profesjonalistę.

Zaleca się, aby szerokość zasłony była co najmniej dwa razy większa od szerokości okna, ale prawda jest taka, że ​​najlepiej użyć mnożnika dwa i pół. Miejska legenda, że ​​właściwa zasłona ma dokładnie rozmiar okna lub drzwi, to bardzo zły pomysł na zrobienie tylko jednej rzeczy. Zapomnij o tym, jeśli to możliwe na stałe! Nie można popełnić poważniejszego błędu!

Na co warto zwrócić uwagę, aby uzyskać doskonałe pochłanianie dźwięku?

Aby kurtyna, niezależnie od tego, czy jest to odmiana dopasowana do drzwi czy okna, nie tylko świetnie się sprawdza, ale także sprawia, że ​​różnica jest słyszalna akustycznie, niezbędne jest precyzyjne dobranie rozmiaru. Co myślimy? Na przykład im większa szczelina między zasłoną a, powiedzmy, ścianą lub ościeżnicą drzwiową, im więcej fal dźwiękowych może przez nią przedostać się, tym mniej odpowiednia jest właściwość pochłaniania dźwięku. Tak więc wieszanie na ziemi to bardzo dobry pomysł, możesz nawet dotknąć ściany, a nawet polecamy to rozwiązanie, ponieważ jest to najlepszy sposób na zmaksymalizowanie izolacji akustycznej. Chociaż ringli jest bardzo popularnym rozwiązaniem, nie jest to rozwiązanie idealne pod tym względem. Dźwięk może i przepływa swobodnie przez otwory, więc jeśli pochłanianie dźwięku jest podstawową opcją, warto odłożyć tę metodę na bok.

Najlepszym rozwiązaniem jest taśma zwijająca zasłony.

taśma-zasłona-300x169

Wsuwana listwa jest dobra, ponieważ haczyk, który jest na gzymsie, jest zaczepiony za zasłoną. Dzięki temu górna część kurtyny jest podnoszona nawet o 2-3 cm, co ogranicza powstawanie szczelin. Pamiętaj, że nawet najmniejsza szczelina może przedostać się przez dźwięk, co zmniejsza spokój pomieszczenia.

Wtedy wskazane jest zwrócenie uwagi na grubość materiału. Im grubszy materiał, tym logicznie lepsze pochłanianie dźwięku. Zaletą są więc gęste, wielowarstwowe zasłony, a ich falujący opad rozpieszcza również oczy.

Z powyższego jasno wynika, że ​​te modele to nie tylko wyjątkowo dobry wybór pod względem funkcjonalności. W praktyce nie jest to kwestia tkaniny, która jest oczywiście praktyczną i doskonałą akustycznie decyzją, ale i tak pozostawia wiele miejsca na krytykę. Nie ma mowy! Przeciwnie! Praktycznym właściwościom kurtyn akustycznych towarzyszą walory estetyczne, co czyni je niezwykle atrakcyjnymi akcesoriami do ubierania otoczenia. Dobrze dobrany mebel może stać się centralnym punktem każdego pomieszczenia, ponieważ od razu przykuwa uwagę.

Kiedy i jak można usłyszeć różnicę?

W świetle powyższego pozostaje tylko pytanie, jak izolacja akustyczna jest postrzegana w życiu codziennym? To pytanie może wydawać się zbyt uproszczone, ale w wieku, w którym wiele osób nawet nie zauważa zanieczyszczenia hałasem, podkreślanie szczegółów jest nadal ważne. Spójrzmy na to na podstawowym poziomie!

Kurtyny akustyczne mogą być stosowane w biurach, domach, a nawet studiach, ponieważ doskonale pochłaniają fale dźwiękowe. W niektórych przypadkach pochłanianie hałasu na poziomie 20-30 decybeli nie jest rzadkością, co z pewnością nie jest małym wynikiem. Zanieczyszczenie hałasem często ma tylko negatywne konsekwencje, które można wykryć: utrata uwagi, trudności z koncentracją, nieuzasadnione zmęczenie, niewystarczający sen w nocy, niewystarczający odpoczynek, a lista może się ciągnąć jeszcze przez długi czas.

Objawy te pojawiają się w życiu prawie każdej osoby w dzisiejszych czasach, ale niewiele osób wie, dlaczego. Jedną z najbardziej namacalnych konsekwencji pochłaniania dźwięku jest to, że wymienione powyżej sygnały mowy są albo zredukowane, albo całkowicie wyeliminowane. Podczas gdy fizycznie słyszalne wrażenia akustyczne można znacznie poprawić, na przykład podczas oglądania filmów lub słuchania muzyki.

Dodaj do tego oczywistą korzyść, że zasłony akustyczne są kolorowym, stylowym wyborem, który ubiera przestrzeń, więc nie ma wątpliwości, czy warto żyć z pozytywami, które usuwają hałas i poprawiają jakość życia. Nowoczesny, modny, wysokiej jakości mebel nie jest wyjątkowo kosztowną rozrywką, dlatego można go bez problemu uzyskać w każdym domu.

Kategorie: Blog