Recenzja subwoofera Jamo C910

Niezależnie od tego, czy jest to system dwukanałowy, czy wielokanałowy, jeśli brakuje optymalnej niskiej częstotliwości, nie zostanie osiągnięty doskonały dźwięk. Jeśli używasz tylko głośników dwu- lub wielokanałowych, głośniki powinny mieć wystarczającą głośność, aby basy brzmiały wystarczająco intensywnie. Innymi słowy, głośniki muszą być odpowiednio duże, co nieuchronnie zajmuje dużo miejsca. Inną metodą jest dodanie aktywnych subwooferów do systemu dźwiękowego. Prawidłowo zestrojone i ustawione, nawet małe głośniki półkowe mogą pokazać pełen zakres dźwięku za pomocą subwooferów! Subwoofer Jamo C910 SUB ze wzmacniaczem 300 W doskonale łączy wysoką wydajność niskich częstotliwości z nowoczesnym, luksusowym designem, dzięki czemu te eleganckie głośniki o wyjątkowej akustyce.

Konstrukcja Jamo C 910

Subwoofer Jamo-c-910-vit

Jamo C 910 waży 14 kilogramów, co nie jest lekką pianką. Mimo to nie ma trudności w poruszaniu nim. Obudowa głośnika ma czysty i kanciasty kształt i nie jest wyposażona w dodatkowe zdobienia. W naszym teście przetestowaliśmy czarny głośnik. Powierzchnia szafki to czarna okleina syntetyczna, przyjemna, gładka w dotyku.

C-910 wiązka

Z punktu widzenia designu pudełko na C910 jest całkowicie uczciwe, ale niezbyt atrakcyjne. Jeśli jednak założysz dołączoną maskownicę głośnika, jakość wizualna poprawi się natychmiast! Tym razem Jamo zmienił materiał siatki na grubą, szaro-czarną tkaninę, co nadało urządzeniu elegancki styl. Górna i dolna część maskownicy są zakrzywione, dzięki czemu głośnik wydaje się nieco smuklejszy.

Jest wyposażony w membranę IMG o średnicy 254 mm

Jeśli chodzi o specyfikacje, przednia ścianka C910 jest wyposażona w membranowy subwoofer IMG o średnicy 254 mm (formowany wtryskowo grafit, polyfiber). Membrana wykonana jest z grafitu, który ma zalety lekkości i dużej sztywności. Membrana IMG pomaga zapewnić dokładny i solidny bas. Moduł wzmacniacza klasy D odpowiedzialny za sterowanie może dostarczyć 150 watów mocy wyjściowej, a maksymalna moc szczytowa może osiągnąć 300 watów w jednej chwili. Całkowite pasmo przenoszenia wynosi 32Hz ~ 125Hz.

Konstrukcja przedniego bas-refleksu

Głośnik wykorzystuje przednią konstrukcję bass-reflex. Złącze przedniego portu odblaskowego znajduje się w prawym dolnym rogu panelu przedniego. Wąska apertura może znacznie zmniejszyć przepływ powietrza, rezonanse i zwiększyć szersze rozciągnięcie dźwięków o niskiej częstotliwości. Dzięki przednim portom refleksyjnym C910 można również umieścić blisko ściany, co ułatwia wybór lokalizacji głośnika.

Wejście RCA z transmisją bezprzewodową

Panel-tylny-C-910

Z tyłu subwoofera znajdują się również złącza wejściowe C910 RCA. Główną ich zaletą jest to, że użytkownicy mogą podłączyć się do wyjścia Pre Out lub Sub Out urządzenia audio. Obok wejścia RCA znajduje się przełącznik, którym można regulować fazę (0/180). Dwa boczne przyciski pozwalają dostosować punkt przecięcia i głośność.

Jeszcze bardziej godne uwagi jest to, że po prawej stronie tylnego panelu znajduje się seria portów WA-2. Kupując dodatkowe urządzenie bezprzewodowe WA-2, możesz cieszyć się wygodą transmisji bezprzewodowej. WA-2 wykorzystuje technologię transmisji bezprzewodowej 2,4 GHz, która gwarantuje niskie opóźnienia podczas przesyłania muzyki w wysokiej rozdzielczości.

Wydajność dźwięku

Przetestowaliśmy subwoofer Jamo w średniej wielkości pomieszczeniu kina domowego. Akustycznie pomieszczenie nie było jeszcze idealne. Chociaż na ścianie umieszczono kilka paneli dźwiękochłonnych z membraną skórzaną, to w narożnikach nadal potrzebne będą pułapki basowe, aby zapewnić odpowiedni dźwięk, a na ścianach zostaną umieszczone dwupłaszczyznowe panele pochłaniające z dyfuzorami. Wcześniej właściciel próbował poprawić akustykę pomieszczenia styropianowymi panelami ściennymi zamiast drewnianych elementów akustycznych najwyższej jakości, niestety nie zauważył żadnej poprawy. Oczywiście nie było to dla nas zaskoczeniem, bo gąbka, pianka, styropian nie są w stanie wchłonąć głębszych dźwięków, ale w zamian całkowicie niszczą wysokie tony, przez co tylko dodatkowo degradują akustykę. Przetestowaliśmy subwoofer z parą głośników podłogowych Jamo S 807.

C910 charakteryzował się szerokim, rozległym, dźwięcznym dźwiękiem, a muzyka brzmiała też bogatsze. Odtwarzając utwór Michaela Jacksona Smooth Criminal, z dodatkiem subwoofera, natychmiast wyczuwano natychmiastową zmianę jakości dźwięku. Dodając subwoofer, wypełnił przestrzeń odsłuchową o powierzchni 20 stóp kwadratowych energią o niskiej częstotliwości. Usłyszeliśmy potężne, rytmiczne, dynamiczne, ukierunkowane głębie.

Pod względem muzycznym dobrze wypadł subwoofer Jamo. Ale co z filmami? Efekt dźwiękowy niskiej częstotliwości emitowany przez C910 był bardzo silny, podkreślając emocjonalne napięcie walk i eksplozji, które miały miejsce w filmach. C910 dobrze radził sobie ze zmianami dynamicznymi i pełnym basem, zapewniając szczegółowy dźwięk.

Werdykt

Ogólnie rzecz biorąc, bas subwoofera jest absolutnie potężny, charakteryzuje się dobrą dynamiką i czystymi dźwiękami. Wygląd zewnętrzny jest nowoczesny i elegancki. Do wyboru są trzy kolory, dzięki czemu bez problemu wpasuje się w większość wnętrz. Przedni port refleksyjny umożliwia umieszczenie głośnika blisko ściany, dzięki czemu zmieści się wygodnie nawet w mniejszych pomieszczeniach, nie zajmując dużo miejsca. Dzięki swojej niezwykłej wydajności znacznie poprawia brzmienie nawet mniejszych głośników podstawkowych. Cena jest również bardzo przystępna.

Ze scenariuszem Roberta Polgár .a