Przetestowaliśmy monitor studyjny JBL 4349!

JBL ma siedzibę w Northridge w Kalifornii. Monitory studyjne JBL 4349 są kompaktowe. Monitory studyjne JBL 4349 są w stanie uzyskać czysty, wyraźny i głęboki bas. Pasmo przenoszenia 32 Hz jest dość niskie, więc nie ma potrzeby stosowania subwoofera.

Cechy JBL 4349

JBL4349-studio-monitor-recenzja-e1638440050441

To dwudrożny monitor studyjny typu bass-reflex, który można postawić na statywie lub półce. Zalecana moc odbiornika: 25 – 200 WRMS. Transmisja częstotliwości: 32 Hz do 25 Hz, częstotliwość podziału: 1,5 kHz, czułość: 91 dB. Impedancja znamionowa: 8 Ohm.

Części o wysokiej i ultra wysokiej częstotliwości można również regulować niezależnie za pomocą przełączników na panelu przednim.

4349-głośnik-woofer

Subwoofer 300 mm zapewnia wysoką moc wyjściową przy niskich zniekształceniach. Cewka dźwiękowa 75 mm gwarantuje maksymalną moc wyjściową przy minimalnych zniekształceniach.

jbl-studio-monitor-wejścia

Posiada podwójne złocone złącze. Subwoofer to 300-milimetrowa tłoczona papierowa membrana z odlewanym koszem, głośnik wysokotonowy to opatentowany przez JBL podwójny 38-milimetrowy głośnik kompresji wysokich częstotliwości D2415K.

Wymiary: 736,6 mm x 444,5 mm x 317,5 mm, waga: 37,7 kg. Możliwość zakupu osobnego stojaka.

Projekt

Ten kompaktowy głośnik jest dostępny w kolorze orzechowym lub czarnym. Są dość ciężkie, więc nie są tak łatwe do przenoszenia. Obudowę wykonano z usztywnionych płyt MDF o grubości 25 mm. Posiada przedni podwójny port refleksyjny. Ze względu na rozmiar głośnika pasuje również wygodnie z 30 cm subwooferem, 2 otworami refleksyjnymi i tubowym głośnikiem wysokotonowym.

Wewnątrz urządzenia znajduje się para membran pierścieniowych wykonanych z 38 mm polimeru Teonex. Przekrój membrany ma kształt litery V, co według producenta zmniejsza zniekształcenia.

Ten charakterystyczny promiennik tubowy wykonany jest z Sonoglass, kompozytu na bazie włókna szklanego, i ma na celu znaczne zwiększenie zniekształceń powodowanych przez standardowy tubus.

Głośnik ma styl retro, klasyczna niebieska przegroda i maskownica firmy sprawiają, że jest on natychmiast rozpoznawalny.

Test

Testy odbyły się w średniej wielkości studiu. Przetestowaliśmy parę monitorów z odbiornikiem NAD T758 V3. Na ścianach studia umieszczono panele absorpcyjne z dyfuzorami, a odpowiednie nagłośnienie zapewniały elementy narożne głęboko pochłaniające z membranami w narożach. Z naszych pomiarów wynika, że ​​sufit będzie wymagał nawet kilku szerokopasmowych paneli akustycznych, aby uzyskać doskonały dźwięk.

Przy wyborze głośników ważną kwestią jest to, gdzie iw jakim celu chcesz ich użyć. Nie ma znaczenia, jaki typ głośnika wybierzesz do swojego studia lub zestawu kina domowego. JBL 4349 to dobry wybór w obu przypadkach.

Monitor studyjny JBL 4349 był zaskakująco ostry i zapewniał dynamiczną głębię. Usłyszeliśmy rozszerzone, czyste tony wysokie. Znaleźliśmy znacznie lepszy dźwięk w porównaniu do wcześniej testowanych monitorów studyjnych. Charakteryzował się szerokim obrazem scenicznym, dokładnym i szczegółowym wykonaniem. Jego otwarty, neutralny dźwięk był niesamowity. Gdybyśmy nadal musieli znaleźć jakiś błąd, wspomnielibyśmy o lekkim rozmyciu w dolnych zakresach, braku detaliczności i stabilnego, czystego dźwięku w niektórych miejscach podczas słuchania muzyki klasycznej.

Bas brzmiał tak dynamicznie, szybko i potężnie, że w ogóle nie odczuwaliśmy potrzeby kupowania osobnego subwoofera. Jednak basowe dźwięki nie są największymi atutami tego głośnika. Średnie i wysokie tony były klarowne i rozbudowane, z nieskazitelną dynamiką.

Aby uzyskać optymalny dźwięk, umieść głośniki w odpowiedniej odległości od ściany, od siebie i od miejsca odsłuchu. Dobrym pomysłem jest ustawienie monitorów na stojaku, ponieważ jeśli postawisz je na meblu, szafce lub półce z książkami, możesz mieć problem z rezonansem.

Werdykt

Te kompaktowe głośniki oferują wyjątkową i niezrównaną klarowność, intensywne basy i dynamikę. Idealnie nadaje się nie tylko do odsłuchu studyjnego, ale także do domowego nagłośnienia lub imprez muzycznych. Możesz oczekiwać realistycznego, przestrzennego dźwięku, jeśli wybierzesz JBL 4349.
Bas jest niesamowicie perkusyjny, na środkowe i głębokie dźwięki też nie można narzekać, były dynamiczne i klarowne. Obudowa głośnika ma solidną, pozbawioną rezonansów konstrukcję.
Cena mogłaby być trochę bardziej przystępna.

Ze scenariuszem Roberta Polgár .a