Panele akustyczne:

Dzięki panelom akustycznym możemy poprawić akustykę pomieszczenia. Panele są wykonane z określonych materiałów i dzięki swojemu specyficznemu kształtowi
umożliwiają wyciszenie lub wyeliminowanie niepożądanych dźwięków w pomieszczeniu.

Jakie dźwięki tłumią panele akustyczne?

Panele akustyczne wykorzystywane są przede wszystkim wtedy, kiedy odbijające się dźwięki lub echo zakłócają dźwięk biura, studia, kina domowego czy systemu audio Hi-Fi.

Zła akustyka jest przyczyną przeszkadzających dźwięków 

Niestety bez względu na to, ile czasu, energii i pieniędzy wydamy na zakup idealnego sprzętu i tak możemy spotkać się z tymi problemami. Zależy to głównie od akustyki danego pomieszczenia, jakie dźwięki odtwarzają urządzenia.

Jeśli nie możemy w pełni cieszyć się oglądaniem filmów lub słuchaniem muzyki, albo praca w studio jest zakłócona złą akustyką pomieszczenia, nie potrzebujemy droższego sprzętu, tylko należy poprawić akustykę. Niestety wiele osób zdaje sobie z tego sprawę dopiero po kilkunastu latach wymiany sprzętu i wydaniu kilku milionów forintów.

 

panele akustyczne.

Co to jest adaptacja akustyczna?

Akustyka zajmuje się wytwarzaniem i przenoszeniem drgań mechanicznych i fal w ciałach stałych, cieczach i gazach. Wśród jego zastosowań z naszego punktu widzenia akustyka pomieszczeń jest najważniejsza.

Podczas naprawy akustycznej skupiamy się na dźwięku wytwarzanym w pomieszczeniu, niwelujemy zniekształcenia i pogłos powodowany przez właściwości pomieszczenia lub  sali. Mogą w tym również pomóc panele akustyczne.

Pierwszym krokiem jest pomiar

W danym pomieszczeniu umieszczamy określony sprzęt. Pomieszczenie zostało zbudowane z drewna i cegieł, można w nim znaleźć meble, okna lub
jest całkowicie puste, są w nim tylko krzesła, a później na krzesłach siedzą ludzie.

Wszystkie te czynniki modyfikują akustykę danego pomieszczenia, dlatego możliwe jest, że każdy sprzęt brzmi nieco inaczej w zależności od tego, gdzie go słuchamy i jaka jest akustyka pomieszczenia.

W trakcie obróbki akustycznej w pierwszej kolejności określamy dokładne dane dotyczące akustyki danego pomieszczenia:

Bierzemy pod uwagę granice pomieszczenia, z jakiego materiału wykonane są ściany, jak duża jest szklana powierzchnia, jakie są inne materiały, na podstawie niepochłoniętej, odbitej energii, jaka jest symetria pomieszczenia, jaka jest intensywność i faza dochodzącego dźwięku odbitego w miejscu odsłuchu, czy występuje pogłos lub echo, które mogą pogorszyć jakość dźwięku.

Planowanie po pomiarze

Znając parametry akustyczne pomieszczenia, wtedy w trakcie planowania akustycznego tworzymy rozwiązania, które pozwalają na obróbkę wysokich i niskich częstotliwości oraz echa i uzyskanie przyjemnego, wysokiej jakości dźwięku, wolnego od niepokojących dźwięków.

Jak może w tym pomóc panel akustyczny?

Panele mają wpływ na bas, średnie i wysokie częstotliwości, możemy je zastosować z doskonałymi efektami w obróbce echa i odbijaniu dźwięków.

W zależności od wielkości i warunków panujących w pomieszczeniu – które zostały już wyliczone w trakcie pomiaru akustycznego – możemy określić, ile płyt potrzebujemy i gdzie je umieścić, aby uzyskać pożądany efekt. Po umieszczeniu paneli wynik będzie słyszalny i wyczuwalny.

panele akustyczne.

Czy mój pokój będzie przepełniony z powodu elementów akustycznych?

Nie. Możemy wykonać panele akustyczne na miarę na podstawie Twoich unikalnych wymagań. Oprócz stosowania najlepszych, wysokiej jakości materiałów masz możliwość wyboru paneli akustycznych pasujących do stylu Twojego domu lub pomieszczenia.

Oprócz ich wyjątkowego wyglądu, estetyka jest również wspierana przez rozmieszczenie paneli akustycznych. Aby uzyskać jak największy wpływ, panele należy umieszczać za pozycją odsłuchową na poziomie uszu i na ścianach bocznych. Wygląd panelu akustycznego daje raczej wrażenie obrazu lub zdjęcia umieszczonego na ścianach za i po bokach sofy.

Wady rozwiązań wykonanych po domowemu

Nie jest to estetyczne i nie służy osiągnięciu pożądanego efektu, jeśli staramy się rozwiązać akustykę pomieszczenia poprzez ustawienie mebli, książek, powieszenie zasłon czy wykorzystanie pianki akustycznej.
Domowa metoda nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, ponieważ zastosowane materiały nie mają odpowiedniej jakości i są używane bez pomiaru akustycznego.

Meble, dywany nie mają wymaganych właściwości pochłaniania dźwięku. Fale dźwiękowe mogą przez nie przechodzić, tworząc w ten sposób dalsze odbicia. Pianka akustyczna pochłania tylko wysokie częstotliwości, dzięki czemu bas staje się jeszcze bardziej dominujący.

Dlaczego panel akustyczny Perfect Acoustic to właściwy wybór?

Nasze panele akustyczne doskonale pochłaniają dźwięki, dlatego nadają się do pochłaniania echa.
Dzięki stosowaniu naszych wysokiej jakości materiałów o lepszych właściwościach pochłaniania możemy osiągnąć dobre rezultaty nawet przy mniejszej ilości paneli akustycznych.

Celem naszych paneli akustycznych nie jest izolacja akustyczna, czyli zapobieganie przed ucieczką dźwięku z pomieszczenia. Panele mogą zmniejszyć, ale nie mogą
całkowicie wyeliminować rezonansu pomieszczenia.
Ciśnienie akustyczne pomieszczenia poddanego obróbce akustycznej może spaść o 15 dB, co w drugim pomieszczeniu słyszymy znacznie ciszej.

Oddziaływuje przede wszystkim na niskie, średnie i wysokie częstotliwości, skutecznie przetwarzając dźwięk odbity od wczesnych punktów odbicia.

Zastosowanie paneli akustycznych poprawia przestrzenność, dźwięk staje się czysty i wolny od zniekształceń. Aby to osiągnąć w studiach, oprócz ścian bocznych, konieczne może być również wykończenie podłogi, narożników i narożników na suficie.

Przygotowując nasze panele akustyczne zwracamy szczególną uwagę na indywidualne potrzeby, nasze produkty kwalifikują się jako element dekoracji wnętrz.

W filmie można zobaczyć, jak wyglądają panele akustyczne.

Panele akustyczne produkowane przez Perfect Acoustic są projektowane na podstawie precyzyjnych obliczeń matematycznych, przy użyciu wyłącznie materiałów najwyższej jakości, aby osiągnąć zamierzony efekt. Nasze produkty mają najbardziej efektywną zdolność pochłaniania dźwięku na rynku.
Nasze elementy akustyczne wykonujemy ręcznie i stale je testujemy. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej i wzorniczej, a także naszej gamie rozmiarów, mogą być dodatkami dekoracyjnymi do niemal każdego stylu pomieszczenia.

panele akustyczne

Zdolność pochłaniania dźwięku przez panele akustyczne

Przedmioty i materiały, które są w stanie pochłaniać dźwięki, nazywane są pochłaniaczami dźwięku. Większość energii fal dźwiękowych docierających do ich powierzchni jest zamieniana na ciepło w wyniku tarcia.
Solidne, twarde, płaskie materiały, takie jak beton, cegła, szkło i powierzchnie z płytek nie mają żadnych właściwości dźwiękochłonnych. Odbijają dźwięki, powodując nieprzyjemne echo grzechotki. Jeśli przy projektowaniu budynku nie są brane pod uwagę względy akustyczne, można rozważyć jedynie retrospektywną obróbkę akustyczną. Aby muzyka, film, a nawet mowa, której słuchasz w pomieszczeniu, były wyraźne i zrozumiałe, odbijane dźwięki należy wyeliminować za pomocą paneli akustycznych.
Meble, tkaniny i inne elementy wyposażenia domu łatwo absorbują wysokie tony, ale głębokie tony potęgują ich kłopoty.
Możemy rozwiązać te problemy akustyczne za pomocą odpowiednio ustrukturyzowanych materiałów stosowanych w akustyce przestrzeni.
W zależności od swojej elastyczności i gęstości drewno działa jako skuteczny pochłaniacz dźwięku i izolator dźwięku. Ze względu na swoją dużą gęstość wełna akustyczna jest również doskonała do izolacji akustycznej i pochłaniania dźwięku.

IA

Podobne wpisy