Panele akustyczne:

Dzięki panelom akustycznym możemy poprawić akustykę pomieszczenia. Panele są wykonane z określonych materiałów i mają specyficzny projekt
umożliwiają im wyciszenie lub wyeliminowanie niepożądanych dźwięków w pomieszczeniu.

Jakie fale dźwiękowe są tłumione
panele akustyczne?

Panele akustyczne wykorzystywane są przede wszystkim wtedy, gdy odbijają dźwięki lub echo zakłócają dźwięk biura, studia, zestawu kina domowego czy systemu audio Hi-Fi.

Przyczyna niepokojących dźwięków jest zła
akustyka

Niestety bez względu na to, ile czasu, energii i pieniędzy wydamy na zakup idealnego sprzętu, i tak możemy stawić czoła tym problemom. Zależy to głównie od akustyki danego pomieszczenia, jakie dźwięki odtwarzają urządzenia.

Jeśli nie możemy w pełni cieszyć się oglądaniem filmów lub słuchaniem muzyki, albo praca w studio jest zakłócona złą akustyką pomieszczenia, nie potrzebujemy droższego sprzętu, a naprawę akustyki.
Niestety wiele osób zdaje sobie z tego sprawę po kilkunastoletniej wymianie sprzętu i wydaniu kilku milionów forintów.

 

panele akustyczne.

Co to jest adaptacja akustyczna?

Akustyka zajmuje się wytwarzaniem i przenoszeniem drgań mechanicznych i fal w ciałach stałych, cieczach i gazach. Wśród jego zastosowań akustyka pomieszczeń ma z naszego punktu widzenia znaczenie.

Podczas naprawy akustycznej skupiamy się na dźwięku wytwarzanym w pomieszczeniu, niwelujemy zniekształcenia i pogłos powodowane przez pomieszczenie lub charakterystykę sali. Również panele akustyczne mogą pomóc w jego wykonaniu.

Pierwszym krokiem jest pomiar

W danym pomieszczeniu umieszczamy określony sprzęt. Pomieszczenie zostało zbudowane z drewna i cegieł, można w nim znaleźć meble, okna lub
jest całkowicie pusty, siedzą na nich tylko krzesła i ludzie.

Wszystkie te czynniki modyfikują akustykę danego pomieszczenia, dlatego możliwe jest, że każdy sprzęt brzmi nieco inaczej w zależności od tego, gdzie ich słuchamy i jakie są akustyki pomieszczenia.

W trakcie obróbki akustycznej w pierwszej kolejności określamy dokładne dane dotyczące akustyki danego pomieszczenia:

Uwzględniamy solidne granice pomieszczenia

  • z jakiego materiału wykonana jest ściana, jak duża jest szklana powierzchnia
  • różne materiały w oparciu o energię, która nie jest odbijana, ale przez nie pochłaniana, jaka jest symetria pomieszczenia, jaka jest intensywność i faza dochodzącego dźwięku odbitego w miejscu odsłuchu, czy występuje

pogłos lub echo, które mogą pogorszyć jakość dźwięku.

Planowanie po pomiarze

Znając parametry akustyczne pomieszczenia, w trakcie planowania akustycznego tworzymy rozwiązania, które pozwalają na obróbkę wysokich i niskich częstotliwości oraz echa i uzyskanie przyjemnego, wysokiej jakości
dźwięk, wolny od niepokojących dźwięków.

W czym może pomóc panel akustyczny?

Panele mają wpływ na bas, średnie i wysokie częstotliwości, możemy je zastosować z doskonałymi efektami w obróbce echa i odbijaniu dźwięków.

W zależności od wielkości i warunków panujących w pomieszczeniu – które zostały już wyliczone w trakcie pomiaru akustycznego – możemy określić, ile płyt potrzebujemy i gdzie je umieścić, aby uzyskać pożądany efekt. Po umieszczeniu paneli wynik będzie słyszalny i wyczuwalny.

panele akustyczne.

Czy mój pokój będzie przepełniony z powodu elementów akustycznych?

Nie. Możemy wykonać panele akustyczne na miarę w oparciu o Twoje unikalne wymagania. Oprócz stosowania najlepszych, wysokiej jakości materiałów
masz możliwość wyboru paneli akustycznych pasujących do stylu Twojego domu lub pomieszczenia.

Oprócz ich wyjątkowego wyglądu, estetyka jest również wspierana przez rozmieszczenie paneli akustycznych. Aby uzyskać jak największy wpływ, panele należy umieszczać za pozycją odsłuchową na poziomie uszu i na ścianach bocznych. Wygląd panelu akustycznego daje raczej wrażenie obrazu, obrazu lub zdjęcia umieszczonego na ścianach za i po bokach sofy.

Panele akustyczne domowej roboty?

Nie jest to estetyczne i nie służy osiągnięciu pożądanego efektu, jeśli staramy się rozwiązać akustykę pomieszczenia meblami, książkami, zasłonami czy pianką akustyczną.
Domowa metoda nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, ponieważ zastosowane materiały nie mają odpowiedniej jakości i są używane bez pomiaru akustycznego.

Meble, dywany nie mają wymaganych właściwości pochłaniania dźwięku. Fale dźwiękowe mogą przez nie przechodzić, tworząc w ten sposób dalsze odbicia. Pianka akustyczna pochłania tylko wysokie częstotliwości, dzięki czemu bas staje się jeszcze bardziej dominujący.

Dlaczego panel akustyczny Perfect Acoustic to właściwy wybór?

Nasze panele akustyczne mają doskonałe pochłanianie dźwięku
dlatego nadają się do pochłaniania echa.
Stosowane przez nas wysokiej jakości materiały zapewniają, że dzięki ich efektywnej charakterystyce pochłaniania dźwięku możemy osiągnąć dobre rezultaty nawet przy mniejszej ilości paneli akustycznych.

Celem naszych paneli akustycznych nie jest izolacja akustyczna, czyli zapobieganie ucieczce dźwięku z pomieszczenia. Panele mogą zmniejszyć, ale nie mogą
całkowicie wyeliminować rezonanse pomieszczenia.
Ciśnienie akustyczne pomieszczenia poddanego obróbce akustycznej może spaść o 15 dB, co jest znacznie cichsze w innym pomieszczeniu.

Mają wpływ głównie na niskie, średnie i wysokie częstotliwości, skutecznie przetwarzając dźwięk odbity od wczesnych punktów odbicia.

Zastosowanie paneli akustycznych poprawia przestrzenność, dźwięk staje się czysty i wolny od zniekształceń. Aby to osiągnąć w studiach, oprócz ścian bocznych, konieczne może być również wykończenie podłogi, narożników i narożników sufitu.

Przygotowując nasze panele akustyczne zwracamy szczególną uwagę na indywidualne potrzeby, nasze produkty kwalifikują się jako element dekoracji wnętrz.

Na powyższym filmie panele akustyczne można zobaczyć po wykonaniu.

Panele akustyczne produkowane przez Perfect Acoustic są projektowane na podstawie precyzyjnych obliczeń matematycznych, przy użyciu wyłącznie materiałów najwyższej jakości, aby osiągnąć zamierzony efekt. Nasze produkty mają najbardziej efektywną zdolność pochłaniania dźwięku na rynku.
Nasze elementy akustyczne wykonujemy ręcznie i stale je testujemy. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej i wzorniczej, a także naszej gamie rozmiarów, mogą być dodatkami dekoracyjnymi do niemal każdego stylu pomieszczenia.

panele akustyczne

Zdolność pochłaniania dźwięku materiałów

Obiekty i materiały, które są w stanie pochłaniać dźwięki, nazywane są pochłaniaczami dźwięku. Większość energii fal dźwiękowych docierających do ich powierzchni jest zamieniana na ciepło w wyniku tarcia.
Solidne, twarde, płaskie materiały, takie jak beton, cegła, szkło i powierzchnie z płytek nie mają żadnych właściwości dźwiękochłonnych. Odbijają dźwięki, powodując nieprzyjemne echo grzechotki. Jeśli przy projektowaniu budynku nie są brane pod uwagę względy akustyczne, można rozważyć jedynie retrospektywną obróbkę akustyczną. Aby muzyka, film, a nawet mowa, której słuchasz w pomieszczeniu, były wyraźne i zrozumiałe, odbijane dźwięki należy wyeliminować za pomocą paneli akustycznych.
Meble, tkaniny i inne elementy wyposażenia domu łatwo absorbują wysokie tony, ale głębokie tony potęgują ich kłopoty.
Możemy rozwiązać te problemy akustyczne za pomocą odpowiednio ustrukturyzowanych materiałów stosowanych w akustyce przestrzeni.
W zależności od swojej elastyczności i gęstości drewno działa jako skuteczny pochłaniacz dźwięku i izolator dźwięku. Ze względu na dużą gęstość ciała bawełna akustyczna jest również doskonała do izolacji akustycznej i pochłaniania dźwięku.

Kategorie: Blog