Czasami odrobina odosobnienia i ciszy jest również ważna dla tych, którzy nie mieszkają sami, ale dzielą swój dom ze współlokatorami lub członkami rodziny. Każdy potrzebuje samotności i spokoju. Jak zapewnić ciszę i spokój? Wygłuszając drzwi i okna przy ścianach.

Skuteczna izolacja akustyczna zależy od źródła dźwięku i poziomu hałasu

Cichy zakres obejmuje na przykład tykanie zegarów, normalny zakres do słuchania radia lub oglądania telewizji z normalną głośnością. Dźwięk odkurzacza lub hałaśliwej ulicy może być uciążliwy, a dźwięk np. piły tarczowej może być uciążliwy. Działania, które mogą mieć niepokojący zasięg, są szczególnie uważane za źródło frustracji, jeśli ktoś chce odpocząć w innym pokoju lub jest w trakcie spotkania online. Kiedy nie masz ochoty na zgiełk, łatwiej jest zapewnić ciszę i ciszę, której pragniesz, jeśli zarówno drzwi, jak i okna są dźwiękoszczelne. Wiele osób błędnie uważa, że ​​same ściany z izolacją akustyczną są wystarczające, ale jest to dalekie od prawdy.

szkło-3 lagen-560x356-1-300x191

Aby w pomieszczeniu panowała prawdziwa cisza, należy zwrócić szczególną uwagę na izolację akustyczną drzwi i okien, gdyż drzwi i okna są znacznie łatwiejsze do przejścia niż ściany – oczywiście tylko wtedy, gdy nie są. dźwiękoszczelne. Skuteczna izolacja akustyczna zależy od źródła dźwięku i poziomu hałasu.

Izolacja akustyczna to kluczowa kwestia w ruchliwych miejscach

Jak już wspomniano, oprócz wygłuszenia powierzchni ścian pomieszczenia, nie zapomnij o drzwiach i oknach. Te ostatnie muszą być wyciszone osobno, aby efekt końcowy był naprawdę idealny. W przypadku drzwi należy również zapewnić izolację akustyczną skrzydła drzwi i połączenia skrzynka-drzwi. Okna można również doposażyć w szkło. Okna dźwiękoszczelne są szczególnie potrzebne, jeśli znajdujesz się w bardzo ruchliwym miejscu obok nieruchomości, takiej jak linia kolejowa lub główna droga. W przypadku mieszkania w centrum łatwo może się zdarzyć, że samochody i komunikacja miejska przyjeżdżają i odjeżdżają przed oknem. To oczywiście znacznie utrudnia relaks bez dźwiękoszczelnego okna. Ciągłe narażenie na hałas ma na dłuższą metę negatywny wpływ na zdrowie, ponieważ znacząco pogarsza jakość snu. Środowisko wolne od hałasu, echa i wibracji nie tylko sprzyja relaksowi, ale także wydajnej pracy. Tak więc dźwiękoszczelne drzwi i okna pomagają przezwyciężyć problemy z hałasem.

Warto też zająć się akustyką pomieszczenia

Guma dźwiękochłonna-300x300

W celu zmniejszenia hałasu infiltracji, zamknięcie drzwi i stan gum uszczelniających muszą być również sprawdzone przez specjalistę. Uszczelnienie uważa się za wystarczające, jeśli jest wystarczająco elastyczne i całkowicie otacza drzwi i okna. Ponadto zaleca się zajęcie się akustyką pomieszczenia, ponieważ sprzęt audio może zapewnić najlepszy dźwięk tylko wtedy, gdy akustyka pomieszczenia jest odpowiednia. Jest to szczególnie ważne w przypadku sali kinowej, salonu i pokoju studyjnego. W pierwszym kroku zawsze wykonywane są pomiary, po których dobierane są i umieszczane niezbędne panele akustyczne. Dzięki temu dźwięk w pomieszczeniu można znacznie poprawić. Niezałożenie odpowiednich paneli akustycznych może spowodować problemy, takie jak pogłos, echo i tłumienie wysokich tonów. Panele akustyczne są teraz dostępne w wielu różnych wzorach i kolorach, dzięki czemu można je łatwo dopasować do stylu Twojego domu.

Kategorie: Blog