Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Absorbery akustyczne z membraną

Pułapka basowa lub głęboka membrana pochłaniająca dźwięk są niezbędne, aby uzyskać czysty dźwięk. Dzięki niemu możemy zrealizować najważniejsze i najtrudniejsze zadanie stworzenia odpowiedniej akustyki: wytłumienie głębi.

Dlaczego konieczne jest stłumienie tonów basowych?

W przypadku niskich dźwięków poniżej 150 Hz czas pogłosu wydłuża się.

W praktyce oznacza to, że nie słyszymy rzeczywistej ilości i jakości głębokich dźwięków w pomieszczeniu, ale dźwięk pomieszczenia. Zniekształcona głęboka tonacja może zepsuć doznania dźwiękowe, nie możemy w pełni cieszyć się filmem lub muzyką.

W jaki sposób pomagają membrany dźwiękowe basów?

Pracujemy z urzekającymi głębokimi tonami membranami, głównie dzięki tłumieniu pogłosu. Głębokie elementy akustyczne z membraną to element akustyczny, który redukuje nadmierne fale akustyczne w węższym zakresie częstotliwości.

W przeciwieństwie do membran akustycznych – panel szerokopasmowy nie jest w stanie wystarczająco skutecznie wytłumić częstotliwości subbasu – w tych zakresach membrany znacznie efektywniej pochłaniają głębokie dźwięki.

Specjalne panele akustyczne są wykonane z materiałów najwyższej jakości, o grubości wymaganej do wytłumienia niskiego poziomu.

Dzięki starannemu wykonaniu i precyzyjnemu dopasowaniu, po odpowiednim pomiarze akustycznym i precyzyjnym ustawieniu, z ich pomocą możemy uzyskać znacznie czystszy, przewiewniejszy, bardziej realistyczny i przyjemniejszy dźwięk.

Dlaczego gąbka akustyczna, pianka, styropian nie są dobrym rozwiązaniem?

Długość fali o głębokim tonie jest większa niż w przypadku sopranów. Dlatego potrzebne są panele akustyczne wykonane z innych rodzajów materiałów, które pochłaniają niski poziom.

Głębokie dźwięki można wytłumić tylko za pomocą gęstego włóknistego pochłaniacza akustycznego o wysokim ciężarze właściwym lub akustycznie dostrojonej membrany.

Wiele osób popełnia błąd, zakrywając ściany gąbkami akustycznymi, ale oczekiwany efekt zostaje pominięty; wręcz przeciwnie, miękka, lekka, miękka gąbka, styropian, pianka akustyczna, pochłania wyższe tony, dodatkowo wzmacniając głębokie tony, które pierwotnie zamierzali osłabić.

Absorbery akustyczne z membraną