Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Zasłony akustyczne chroniące przed hałasem!

Dźwięki różnego pochodzenia sprawiają, że nasze otoczenie staje się głośniejsze. Nieodłącznym elementem naszego życia w przyśpieszonym tempie jest szum komputerów, dzwonienie telefonów i długo można by wymieniać jeszcze inne hałasy. Każdy dźwięk dociera do nas, bez względu na to, czy tego chcemy, czy nie. Udowodniono, że nawet odgłosy w tle mają niekorzystny wpływ na nasz organizm. Aby zmniejszyć te przeszkadzające efekty dźwiękowe, skuteczna może być między innymi nawet zasłona akustyczna.

Postaramy się doradzić, dlaczego zasłona akustyczna może być dobrym wyborem. Pomagamy dobrać odpowiednią kurtynę, która spełni oczekiwania i wymagania izolacyjności akustycznej.

zasłony akustyczne

Co to jest zasłona akustyczna?

Wadą pustych ścian jest (nie tylko w dużych pomieszczeniach) to, że ściany i przedmioty w znacznym stopniu odbijają dźwięk, tworząc tym samym nieprzyjemne echo.

Dźwiękochłonne zasłony nie odbijają dźwięku, ale go pochłaniają. Wynika to z tkaniny akustycznej o dużej gęstości. Im gęstszy i cięższy materiał, z którego wykonana jest zasłona dźwiękochłonna, tym potrafi on pochłonąć większą głośność dźwięków.

Zasłony Perfect Acoustic proponujemy głównie w celu poprawy wrażeń dźwiękowych lub stworzenia stref ciszy w różnych pomieszczeniach.

Dlatego polecamy zasłony:

  • w studiach
  • w teatrach
  • w salach, w których odbywają się imprezy
  • w restauracjach
  • w salonach
  • w salach kinowych itp.

Jaki jest efekt kurtyny akustycznej?

Mówiąc prościej: zmniejsza hałas w pomieszczeniu.

Hałas jest jednym z najbardziej nieprzyjemnych elementów dzisiejszego, rozgorączkowanego świata. Staramy się zminimalizować te efekty dźwiękowe za pomocą dźwiękoszczelnych zasłon. Możemy zmniejszyć hałas w naszym domu lub miejscu pracy za pomocą zasłon dźwiękoizolacyjnych. Warto ich używać nawet w studiach, kinach czy teatrach, aby zmniejszyć hałas otoczenia i wyeliminować elementarne przeszkadzające dźwięki.

IA