Opis kurtyn działowych:

Korzystanie z zasłon działowych!

zasłona-dźwiękochłonna-w-salonie-300x150Wyciszanie dźwięków otoczenia jest częstą potrzebą, ale czasami może wydawać się to trudne do rozwiązania. Może to stanowić problem, zwłaszcza gdy pomieszczenie musi mieć wiele funkcji, a różne czynności mogą ze sobą kolidować. Oczywiście, jak prawie w każdym przypadku, istnieją rozwiązania, które można zastosować, ale czasami potrzebna jest tylko szybka i opłacalna metoda. Na szczęście jest i taka, a jest nią dźwiękochłonna zasłona zaciemniająca, służąca również jako kotara do przedzielenia pokoju.

Co to jest kurtyna działowa?

W rzeczywistości nie jest to nic innego jak tkanina o dużej gramaturze, która nie odbija, ale pochłania dźwięki. Trzeba sobie wyobrazić dużą, grubą zasłonę zaciemniającą, która skutecznie tłumi dźwięki z obu stron – nawet do tego stopnia, że ​​możemy  go całkowicie wykluczyć. Za pomocą akustycznej kurtyny zaciemniającej łatwiej jest nam stworzyć spokojne i ciche otoczenie, w którym będziemy mogli właściwie skoncentrować się na naszym zadaniu.

Zasłony te są wykonane ze specjalnych materiałów specjalnie opracowanych do tego celu. Nie wystarczy mieć dowolną gęsto utkaną tkaninę, bo nie będziemy w stanie dzięki niej osiągnąć takiego samego efektu.

Hałas jest najczęstszym produktem ubocznym naszego współczesnego świata

dźwięk

Często nawet nie zauważamy, jak wiele hałasu nas otacza, odczuwamy to tylko wtedy, gdy chcemy się na czymś skupić. Nagle bardzo denerwującą staje się kosiarka sąsiada, dzwonek, syrena karetki, hałas samochodu, stuk klawiatury kolegi siedzącego przy sąsiednim biurku, dźwięk ekspresu itp. W rzeczywistości nigdy nie jesteśmy w zupełnej ciszy, prawie nieustannie towarzyszą nam różne głosy w naszym życiu.

Te dodatkowe dźwięki są zwykle niezauważalne, ponieważ nasze uszy są do nich przyzwyczajone, wydaje się, że nawet ich nie słyszymy. Jednocześnie jednak mogą przeszkadzać w koncentracji i relaksacji. Zasłona oddzielająca pokój może pomóc nam odfiltrować  te hałasy i znaleźć się w tak zwanej strefie ciszy, w której wreszcie możemy usłyszeć własne myśli.

Zastosowanie zasłon w drzwiach, które  chronią przed dochodzącymi z zewnątrz dźwiękami?

Właściwie warto je zastosować wszędzie tam, gdzie napływające dźwięki są niepokojące:

  • W domu jako parawan: wiele mniejszych mieszkania salon i sypialnia są połączone i tworzą jedną przestrzeń, co jest problematyczne, jeśli nie mieszka się w pojedynkę i jedna osoba odpoczywa, a druga pracuje lub po prostu ogląda telewizję. Na przykład dzięki kurtynie akustycznej można stworzyć cichy kącik do spania, w którym można spokojnie odpoczywać. Ale może to być również dobre rozwiązanie, jeśli chcesz zamienić salon w miejsce do pracy i nie chcesz, aby przeszkadzały Ci dochodzące z zewnątrz dźwięki.
  • Aby stworzyć cichy pokój: mówiąc nadal o domu, może się przydać pomieszczenie, w którym można wykluczyć hałas ulicy i odgłosy z reszty mieszkania. Może to być konieczne albo do pracy, albo do zapewnienia odpowiedniej jakości wypoczynku. Za pomocą kurtyn działowych to życzenie można łatwo spełnić.
  • W biurach, w których przeszkadzają dźwięki z zewnątrz: wspomnieliśmy już, że nawet jeśli człowiek chce się skoncentrować, często rozpraszają go najdrobniejsze rzeczy, takie jak kolega dzwoniący dwa biurka dalej lub piszący na klawiaturze komputera, ekspres do kawy i tak dalej. W takim przypadku warto zastosować specjalne zasłony również w biurze.
  • W specjalnych miejscach: na przykład w teatrach, studiach, gdzie ważna jest cisza. W teatrze nie da się przefiltrować dźwięków zza kulis, a w przypadku studiów do nagrania nie mogą docierać hałasy z tła.

Rozdzielanie przy pomocy zasłon jest łatwiejsze:

Ściany osłonowe-300x150

Zasłony drzwiowe mogą szybko rozwiązać niedogodności i problemy spowodowane przenikającymi hałasami. Mogą pełnić funkcję przegrody pomieszczenia, ale w głośniejszych miejscach mogą również pełnić funkcję pochłaniaczy dźwięku przy oknach.

Dzięki różnorodności dostępnych kolorów i wzorów nie musisz się martwić o estetykę. Zasłony dźwiękochłonne mogą być specjalną ozdobą mieszkania, idealnie wpasowują się w ogólny obraz pomieszczenia, dzięki czemu za jednym zamachem możemy załatwić dwie sprawy: możemy mieć cichy i ładnie wyglądający dom.

Jeśli chciałbyś złożyć zamówienie i nie znalazłeś w informacjach pomocy dotyczącej produktu, skontaktuj się z nami. Jeśli chcesz otrzymać informację o terminie dostawy, napisz do nas, aby poznać dodatkowy czas produkcji produktu. Aby uzyskać dokładne wymiary, przeczytaj informacje o produkcie.

IA

Podobne wpisy