Opis kurtyn działowych:

Korzystanie z zasłon działowych!

zasłona-dźwiękochłonna-w-salonie-300x150

Wyciszanie dźwięków otoczenia jest powszechną potrzebą, ale czasami może wydawać się trudne do rozwiązania. Może to stanowić problem, zwłaszcza gdy pomieszczenie musi mieć wiele funkcji, a różne czynności mogą ze sobą kolidować. Oczywiście, jak prawie wszystko, istnieją rozwiązania, które można zastosować dzisiaj, ale czasami jest tylko jedna szybka i jak najbardziej opłacalna metoda. Na szczęście jest jedna, a mianowicie dźwiękochłonna zasłona zaciemniająca

Co to jest kurtyna działowa?

Wybór pokoju-z zasłoną-300x199

W rzeczywistości jest to nic innego jak tkanina o dużej gęstości, która nie odbija, ale pochłania dźwięki. Trzeba sobie wyobrazić dużą, grubą zasłonę zaciemniającą, która skutecznie tłumi dźwięki z obu stron – nawet do tego stopnia, że ​​możemy je całkowicie wykluczyć. Za pomocą akustycznej kurtyny zaciemniającej łatwiej jest nam stworzyć spokojne i ciche otoczenie, w którym będziemy mogli właściwie skoncentrować się na naszym zadaniu.

Zasłony te są wykonane ze specjalnych materiałów specjalnie opracowanych do tego celu. Nie wystarczy mieć jakąkolwiek gęsto utkaną tkaninę, bo nie będziemy w stanie osiągnąć z nią takiego samego efektu.

Hałas jest najczęstszym produktem ubocznym naszego współczesnego świata

dźwięk

Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele hałasu nas otacza, tylko wtedy, gdy chcemy się na czymś skupić. Nagle kosiarka sąsiada, dzwonek elektryczny, syrena karetki, hałas samochodu, kolega przy biurku przy sąsiednim stoliku, ryk ekspresu itp. stają się bardzo irytujące. W rzeczywistości nigdy nie milczymy całkowicie, prawie nieustannie towarzyszą nam różne głosy w naszym życiu.

Te dodatkowe dźwięki są zwykle niezauważalne, ponieważ nasze uszy się do tego przyzwyczajają, wydaje się, że nawet ich nie słyszymy. Jednocześnie mogą zakłócać koncentrację i relaksację. Zasłona oddzielająca pokój może pomóc nam odfiltrować te tak zwane strefy ciszy, w których wreszcie możemy usłyszeć własne myśli.

Zastosować zasłony w drzwiach chroniące przed dochodzącymi dźwiękami?

Praktycznie wszędzie tam, gdzie napływające dźwięki są niepokojące:

  • W domu jako parawan: wiele mniejszych mieszkań ma salon i sypialnię w jednej przestrzeni, co jest problematyczne, jeśli jedno nie mieszka samotnie i jedno odpoczywa, drugie pracuje lub po prostu ogląda telewizję. Na przykład narożnik siatkowy oddzielony kurtyną akustyczną może stworzyć cichy kącik, w którym można spokojnie spać. Ale może to być również dobre rozwiązanie, jeśli chcesz zamienić salon w miejsce do pracy i nie chcesz, aby przeszkadzały Ci dochodzące do pracy dźwięki.
  • Aby stworzyć cichy pokój: pozostając w domu, może się przydać pomieszczenie, w którym można wykluczyć hałas ulicy i odgłosy reszty mieszkania. Może to być konieczne albo do pracy, albo do zapewnienia odpowiedniej jakości wypoczynku. Za pomocą kurtyn działowych to życzenie można łatwo spełnić.
  • W biurach, w których rozpraszają się dźwięki z zewnątrz: wspomnieliśmy już, że nawet jeśli się skoncentrujesz, często rozpraszają nawet najdrobniejsze rzeczy, takie jak kolega dzwoniący o 2 stoliki dalej, uderzający w klawiaturę, ekspres do kawy i tak dalej. W takim przypadku warto zastosować specjalne zasłony również w biurze.
  • W specjalnych miejscach: na przykład w teatrach, studiach, gdzie ważna jest cisza. W teatrze nie da się przefiltrować dźwięków zza kulis, aw przypadku studiów nie da się przefiltrować szumu tła do nagrań.

Partycjonowanie zasłonami jest łatwiejsze:

Ściany osłonowe-300x150

Zasłony drzwiowe mogą szybko rozwiązać niedogodności i problemy spowodowane przenikającymi hałasami. Mogą pełnić funkcję przegrody pomieszczenia, ale osoby mieszkające w głośniejszych miejscach mogą również pełnić funkcję pochłaniaczy dźwięku dla okien.

Dzięki różnorodności dostępnych kolorów i wzorów nie musisz się martwić o estetykę. Zasłony dźwiękochłonne mogą być specjalną ozdobą mieszkania, idealnie wpasowują się w ogólny obraz, dzięki czemu za jednym zamachem możemy trafić do dwóch ptaszków: możemy mieć cichy, ale designerski dom.

Jeśli chciałbyś złożyć zamówienie i nie znalazłeś w informacjach pomocy dotyczącej produktu, skontaktuj się z nami. Jeśli chcesz otrzymać informację o terminie dostawy, napisz do nas, aby poznać dodatkowy czas produkcji produktu. Aby uzyskać dokładne wymiary, przeczytaj informacje o produkcie.

Kategorie: Blog