Materiały dźwiękochłonne:

Przegląd najlepszych materiałów dźwiękochłonnych

Nie ma wątpliwości, że dusza izolacji akustycznej i odpowiedniej akustyki tkwi nie tylko w formie, ale również w designie. Sedno całości najlepiej oddaje odpowiednie wykorzystanie materiałów. Nie ma sensu mieć starannie zaprojektowanego, dźwiękoszczelnego panelu, jeśli jest on wykonany z niewłaściwego materiału. Warto zatem zapoznać się z materiałami, które mają wyjątkowe znaczenie w zakresie odpowiedniej akustyki i izolacji akustycznej.
Żaden z materiałów dźwiękoszczelnych nie działa idealnie samodzielnie

Sekret najskuteczniejszej izolacji akustycznej tkwi w tym, że panele składa się z różnych warstw – to nie tylko pochłania dźwięk, ale również odpowiednio go rozprowadza na powierzchni. Ponadto istnieje częsta potrzeba, aby te panele wyglądały jak w salonie. Większość izolacji akustycznej może być potrzebna nie tylko w studiach, ale także w domach, kinach oraz różnych warsztatach i salach konferencyjnych. Ponadto potrzeba odpowiedniej izolacji akustycznej we własnych domach jest dziś znacznie większa, ponieważ rozwój sfery prywatnej nabiera w dzisiejszych czasach coraz większego znaczenia. Panele, które świetnie sprawdzają się nawet w takich domach, muszą być zarówno stylowe, jak i praktyczne. Nie ma jednak znaczenia, jakie materiały zostaną użyte. Poniżej znajduje się lista najczęściej używanych materiałów dźwiękoszczelnych, które pomogą Ci wybrać odpowiednie elementy w naprawdę zrozumiały sposób. Niezależnie od tego, czy są to panele, dywany czy inne akcesoria, możemy wybierać bez doboru odpowiednich materiałów.

Jedwab akustyczny i bawełna

Foto-300x164

Są to jedne z najbardziej wszechstronnych materiałów dźwiękochłonnych. Oba są zdolne do pochłaniania dźwięków o znacznej intensywności dzięki specjalnemu treningowi. Niezbędne materiały nie tylko do bezpośredniej izolacji ścian, ale także do produkcji różnych paneli izolacyjnych i dźwiękochłonnych. Obydwa, dzięki swoim łatwym w użyciu właściwościom, doskonale nadają się również do tworzenia paneli, które są nie tylko niezwykle wydajne, ale równie estetyczne. Nawet w przypadku paneli, które same w sobie są dziełem sztuki. Podszewka takich paneli to w dużej mierze skóra akustyczna lub wełna mineralna. Z drugiej strony skóra akustyczna może być również używana jako zewnętrzna powłoka. Jego gęsto tkany materiał pozwala na pochłanianie dźwięków przez membranę. Dlatego może być stosowany jako ważny surowiec do głębokich membran dźwiękochłonnych. Z pomocą skóry akustycznej tworzą również pułapki basowe, które są prawie całkowicie zdolne do pochłaniania głębokich dźwięków. Sam styropian i pianka akustyczna mogą samodzielnie pochłaniać tylko wysokie tony – w przeciwieństwie do jedwabiu akustycznego.

sosna

szczęka

Sosna jest właściwie jedną ze zbiorowych nazw sosny zwyczajnej. Mowa o powszechnie znanym gatunku drewna, który jest bardzo popularnym drewnem przemysłowym. Jest twardszy niż świerk czy modrzew, ale ma lekkie i podatne na kształtowanie właściwości sosny. Jest preferowany, ponieważ jest trwałym, ale łatwym w kształtowaniu rodzajem drewna. Typowe zastosowania to przemysł meblarski i ogrodnictwo. Mało kto jednak wie, że sosna ma również doskonałe właściwości dźwiękochłonne. Wynika to z typowej dla sosen zawartości żywicy, która wraz z włóknami drewna działa jak warstwowy, naturalny pochłaniacz dźwięku. Oprócz tego, że jest świetnym pochłaniaczem dźwięku, zapewnia również doskonałe wrażenia estetyczne. W panelach dźwiękoszczelnych często bardzo ważny jest dobry wygląd. Niezależnie od tego, czy chcesz wygłuszyć studio muzyczne, czy pomieszczenie w rodzinnym domu, panele wykończone sosną lub całkowicie drewniane dyfuzory zapewnią nowoczesny, wyjątkowy i niepowtarzalny wygląd w każdym typie pomieszczenia.

PES i mieszanka bawełny

Verdunkelungsvorhang-Kat.-263x300

PES to skrócona nazwa poliestru, który po zmieszaniu z bawełną jest doskonałym surowcem do produkcji zasłon akustycznych. Gęsto tkane tekstylia doskonale pochłaniają i pochłaniają dźwięk w oknach. Dzięki strukturze włókien bawełny nie tylko zmiękcza, ale także zapobiega odbijaniu. A PES zapewnia odpowiednią elastyczność i drenaż.

Materiały dźwiękochłonne obejmują skórę i imitację skóry

Galanteria skórzana-300x212

wyroby z imitacji skóry

Jednym z najlepszych materiałów wygłuszających po bawełnie jest skóra naturalna. Jednak wersja tekstylna skórzana jest znacznie bardziej powszechna ze względu na tańszy przedział cenowy. Nie zmienia to jednak niczego we właściwościach, jakie reprezentuje prawdziwa skóra w dziedzinie izolacji akustycznej. Z jednej strony włókna tekstylne ze sztucznej skóry w podobny sposób tłumią dźwięk, z drugiej zaś do izolacji akustycznej wykorzystywana jest najwyższej jakości skaj. W związku z tym nie ma między nimi różnicy jakościowej, co najwyżej wykazują pewną różnicę pod względem trwałości – nie jest więc przypadkiem, że prawdziwa skóra jest znacznie droższa. Jest nie tylko naturalny, a koszt jego wytworzenia podnosi ceny, ale też trwałość i długowieczność. Możesz wybrać jedną z powyższych, jeśli chcesz wdrożyć wysokiej jakości izolację akustyczną.

Kategorie: Blog