Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Rodzaje aksamitnych zasłon

Luksus, elegancja, komfort, wyrafinowanie – to z grubsza deskryptory, które opisują, czym jest prawdziwa aksamitna zasłona. Wykonana jest z grubego materiału, jest ciężka, ale już na pierwszy rzut oka widać, że to wyjątkowy dodatek, mający na celu coś więcej niż tylko ozdobienie przestrzeni. Choć trzeba przyznać, że i pod tym względem jest wybitna. W istocie przekazuje poczucie życia, poczucie ekskluzywności, bycia wyjątkowym i niebanalnym.

Co warto wiedzieć o kurtynie teatralnej?

Kurtyna teatralna jest piękna. Choć może się to wydawać subiektywną opinią, jest to jedna z natychmiast rozpoznawalnych cech, które sprawiają, że nie sposób pomylić jej z żadnym innym rodzajem tkaniny. Można ją zidentyfikować na pierwszy rzut oka. Jej piękno jest więc jej znakiem rozpoznawczym! Jej szczególną, niezaprzeczalną estetykę należy przypisać jej grubej i gładkiej powierzchni. Ale poza estetyką jest też mnóstwo praktycznych pozytywów, których nie można pominąć.

Czy funkcjonalność jest celem nadrzędnym?

Tak! Gdybyśmy mieli uszeregować cechy aksamitnej zasłony lub kurtyny teatralnej, na czele listy znalazłaby się praktyczna użyteczność. W rzeczywistości to właśnie ona ma pierwszeństwo, to ona stanowi „esencję”. Co najważniejsze, wszystko to połączone jest z nieodpartymi cechami stylistycznymi.
Zaciemnianie jest jedną z jej super zdolności. Ponieważ jest wykonana z grubego materiału, skutecznie wytrzymuje lekkie zachlapania. Świetnie nadaje się do sypialni lub salonu, ponieważ może złagodzić ostre światło słoneczne. Za jej pomocą można błyskawicznie zaciemnić pomieszczenia. Uzyskany stopień zaciemnienia zależy od techniki tkania aksamitnej zasłony. Dostępne u nas kurtyny przeznaczone są na kurtyny akustyczne i teatralne.

Ważna jest również dźwiękochłonność zasłony aksamitnej.

Kolejną praktyczną korzyścią, którą można osiągnąć w aplikacji jest izolacja akustyczna. Cechę tę zasłona zawdzięcza swojej gładkiej, miękkiej powierzchni i grubości. Niepożądane hałasy i skrzypienia mogą być łatwo i skutecznie powstrzymane, dzięki czemu otoczenie staje się cichsze i spokojniejsze. Jest to pozytywny aspekt, który ma ogromne znaczenie w dzień i w nocy! Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy z tego, w jak dużym hałasie żyje. A jeszcze mniej osób zdaje sobie sprawę, jak bardzo wyczerpany może być układ nerwowy od ciągłego przebywania w hałasie. Często konsekwencją tego jest na przykład zmęczenie, bo nerwy są po prostu wyczerpane ciągłym stresem. Jednym słowem, prywatność zostanie zachowana. Aksamitna zasłona nie tylko filtruje hałas z zewnątrz, ale także zatrzymuje hałas z wewnątrz.

Czy waga zasłony Velvet jest indywidualnie regulowana?

Tak, waga jest jednym z opcjonalnych parametrów. Podstawowa waga to waga na metr kwadratowy – tak zwykle producenci podają wymiary. Im większa waga kurtyny, tym jest ona cięższa z logicznego punktu widzenia, ale też tym skuteczniejsza pod względem np. filtrowania światła czy ochrony przed hałasem.
Na kwestię wagi warto zwrócić uwagę również dlatego, że sposób zapadania się aksamitnej zasłony, czyli sposób opadania, jest ściśle związany z jej wagą. Naprawdę ciężki rodzaj, opadając na ziemię, daje poczucie luksusu. Ale oczywiście zawsze jest to kwestia tego, jaki efekt chcesz osiągnąć i stworzyć indywidualnie.

Jasne, kolorowe i nie można się im oprzeć?

Beżowa, czarna, biała? Który odcień jest najlepszy? Jaki kolor najlepiej komponuje się z jasną stylizacją? Są to dylematy, na które odpowiedź może dać jedynie indywidualne doświadczenie i oczekiwania. Jedni są fanami różu, inni matowej zieleni. Żaden z kolorów nie jest ani dobry, ani zły, każdy ma swoje prawo do istnienia.

Kotara termoizolacyjna

A co z naprawą?

Oprócz niezwykłego komfortu, jaki zapewniają zasłony aksamitne, godne uwagi są również ich sposoby wieszania. Kółeczka są chyba jednym z najbardziej oczywistych wyborów, ponieważ jest to niezwykle łatwy sposób. Dzięki napiętym oczkom można kilkoma łatwymi ruchami wciągnąć zasłonę na karnisz. Od tego momentu zasłonę można szybko regulować i rozsuwać, bez żadnych trudności. Dodatkowo można ją zamontować praktycznie przed każdym oknem, pod warunkiem, że jest dostępny karnisz. Oznacza to również, że aksamitną zasłonę można bez przeszkód wymieniać i zmieniać w zależności od potrzeb. Konstrukcja ta nie jest kompatybilna z karniszami, które są niezbędnym dodatkiem. Można go jednak wykorzystać wszędzie tam, gdzie karnisze są oczywistością!
Wersja wielotorowa, jak sama nazwa wskazuje, oferuje kilka opcji zawieszenia: może być wykonana bezpośrednio z pręta z kołami, na żabki lub uchwyty. W praktyce oznacza to, że wielopasmowa zasłona aksamitna jest kompatybilna zarówno z drążkiem, jak i szyną.
Te ffektowne dodatki mogą pochwalić się również niewątpliwą wielofunkcyjnością. Ani zaciemnienie, ani ochrona przed hałasem nie stanowią problemu, natomiast niezwykły blask i komfort gwarantują zachwyt każdego. Dzięki obecności pulsującej, specjalnej zasłony pomieszczenia mogą zyskać zupełnie nowy wygląd!