Pomiary akustyczne

W tym celu, aby kupić tylko te panele akustyczne, które faktycznie są potrzebne, przed zakupem planujemy i przeprowadzamy pomiary akustyczne, aby uzyskać najlepsze efekty dźwiękowe. Możemy to osiągnąć na kilka sposobów.

Planowanie akustyczne online

Nasz najkorzystniejszy pakiet pod względem ceny.
Bez opłat za dojazd
Odległość nie jest problemem

Tutaj możesz zamówić “Darmowy” Pomiar Akustyczny Online!

Pomiar 71,44 zł bez podatku – ale jeśli kupisz, odliczymy go później! Więc na pewno zamówisz to, czego potrzebujesz!

Jeśli chcesz uzyskać darmową, prostą poradę, proszę napisz e-mail na ten adres: perfectacoustic.com@gmail.com.

Podstawowe pomiary:

Bardziej szczegółowa analiza
Możliwość omówienia indywidualnych rozwiązań i konkretnych potrzeb

Opłata za pomiary podstawowe: 130 euro + opłata za dojazd

Pomiary premium:

Pomiary, elementy akustyczne można przetestować i kupić na miejscu.
Obejmuje następujące usługi:
Ocena cech pomieszczenia,
planowanie akustyczne, pomiar wraz z elementami akustycznymi umieszczonymi w pomieszczeniu na podstawie planu akustycznego.

Opłata za pomiar akustyczny premium: 280 euro za pierwsze dwie godziny i 55 euro za każdą rozpoczętą godzinę, licząc od przybycia aż do załadunku paneli.
Opłata za dojazd w wysokości 0,49 euro / km jest naliczana jednolicie od Szigethalom do miejsca tam i z powrotem.

pack for acoustic measurement (2)

Komu, który pakiet polecamy?

Często pojawia się pytanie, który pakiet, komu oferować. Czy warto od razu wybrać większy pakiet, czy wystarczy mniejszy?
To, w jaki sposób jesteśmy wyposażeni w urządzenia akustyczne, zależy przede wszystkim od naszego zainteresowania dźwiękiem – naszej pasji – oraz od naszego budżetu.

Tym osobom, które dopiero zaczynają zapoznawać się z tym obszarem lub niedawno kupiły nowy zestaw kina domowego i chcą uzyskać lepszy dźwięk lub są ciekawe, co można zrobić ze starszym urządzeniem lub są zainteresowane rozwiązaniem konkretnego problemu z akustyką, zazwyczaj zalecamy pakiet online lub podstawowy.

Natomiast z czasem akustyka uzależnia osoby zainteresowane, dlatego na podstawie naszych doświadczeń wiemy, że wiele osób powraca do nas. 
Pomiary premium zalecamy tym osobom, które doskonale zdają sobie sprawę z wagi akustyki i są gotowe zrobić kolejny krok w kierunku uzyskania wymarzonego dźwięku.Tym osobom, które chcą kupić i zamontować panele akustyczne o odpowiedniej objętości, aby uzyskać idealne brzmienie.Pomiary akustyczne

Planowanie akustyczne online

Nasz pakiet planowania akustycznego online warto wybrać w następujących przypadkach:

 • jeśli pokój kina domowego lub salon znajduje się w większej odległości od nas,
 • jeśli interesujesz się akustyką, trwa budowa Twojego systemu audio i chciałbyś w czasie montażu urządzeń mieć też panele akustyczne.

  W celu zamówienia pakietu do planowania akustycznego online, prześlij na adres e-mail: perfectacoustic.com@gmail.com zdjęcie pomieszczenia, w którym chcesz umieścić elementy akustyczne.

  Na zdjęciach pomieszczenie musi być widoczne w całości, od ściany do ściany. Prosimy o robienie zdjęć z każdej strony pomieszczenia, w którym znajdują się meble i inne elementy wyposażenia domowego. Dzięki temu, biorąc pod uwagę te elementy będziemy mogli zaprojektować i narysować niezbędne panele. 

  Oprócz zdjęć do planowania potrzebne nam są następujące dane:

  wielkość pomieszczenia: wysokość, szerokość, długość,
  rodzaj ścian – z jakich materiałów są wykonane, np. płyta gipsowo-kartonowa, cegła, beton,
  nie potrzebujemy planu pomieszczenia.

  Na podstawie danych oraz informacji uzyskanych ze zdjęć obliczymy za pomocą programu komputerowego ilość potrzebnych absorberów i dyfuzorów.

  O wyniku pomiaru online wysyłamy informację wraz z planem i rozmieszczeniem elementów akustycznych oraz udzielamy szczegółowych wyjaśnień przez telefon. Podajemy również sugestie, jak rozplanować proponowane kolumny, pozycję słuchacza i umeblowanie.

 

Podstawowe pomiary

Pomiary wykonywane są na miejscu. Jesteśmy w stanie szczegółowo zmierzyć stan pomieszczenia, jego rozkład oraz rodzaj ścian. Jesteśmy w stanie zmierzyć takie istotne dane, jak czas pogłosu lub wartość ciśnienia akustycznego głośników.
Po pomiarze obliczamy na miejscu, jakiego rodzaju i ile paneli akustycznych jest potrzebne, aby uzyskać najlepsze możliwe wrażenia dźwiękowe przy działaniu istniejącego systemu audio i warunkach panujących w pomieszczeniu.
Na miejscu istnieje możliwość konsultacji na temat indywidualnych pomysłów, takich jak kolorystyka i materiały paneli lub ukryte rozwiązania.

Podstawowy pomiar trwa zwykle godzinę w zależności od warunków panujących w pomieszczeniu.

W celu zamówienia podstawowego pakietu pomiarowego prosimy o kontakt na adres e-mail: perfectacoustic.com@gmail.com

Pomiary premium

Pomiary wykonywane są na miejscu za pomocą paneli akustycznych.
W trakcie pomiaru jesteśmy w stanie całkowicie zidentyfikować problemy akustyczne i zaproponować ich rozwiązanie.

Rezultat można przetestować na miejscu, wyposażając pomieszczenie w panele akustyczne.

Pomiar premium zajmuje zwykle dwie godziny w zależności od akustyki pomieszczenia.

W celu zamówienia pakietu pomiarowego premium prosimy o kontakt na adres e-mail: perfectacoustic.com@gmail.com
W mailu proszę podać dokładną wielkość pomieszczenia: wysokość, szerokość, długość oraz rodzaj ścian – płyta gipsowo-kartonowa, cegła lub beton. Jeśli jest taka możliwość, prześlij nam zdjęcia, na których pomieszczenie będzie widoczne od ściany do ściany. Prosimy o robienie zdjęć z każdej strony pomieszczenia, w którym ustawione będą meble i inne elementy wyposażenia domowego.

Dzięki zdjęciom i szczegółom możemy zidentyfikować i obliczyć liczbę i rodzaj potrzebnych paneli przed startem. Dostarczamy te panele furgonetką na miejsce pomiaru premium w terminie ustalonym z klientem i ustawiamy niezbędne elementy w pomieszczeniu.

Pomiary akustyczne

Dlaczego pomiary na miejscu z panelami akustycznymi są inne?

Jedynie korzystając z pakietu pomiarów akustycznych premium jest możliwość pomiarów na miejscu w pomieszczeniu wyposażonym w panele akustyczne. 

Test dźwięku

Identyfikujemy problemy także na słuch, używając zestawu muzycznego testowego. To moja ulubiona muzyka stworzona do testowania basu:

Jeśli podczas słuchania muzyki usłyszysz brzęczący, warczący bas, oznacza to, że pogłos w pomieszczeniu nie może się wystarczająco szybko uspokoić poniżej 200 Hz, dlatego będziemy słyszeć ciągły warkot. Drugim problemem, który można zauważyć w tych przypadkach jest brak bębna o odpowiedniej dynamice. Słychać tylko chichot. W takim przypadku będzie ogromny spadek poniżej 150 Hz. Najgorsza sytuacja jest wtedy, kiedy oba przypadki pojawiają się równocześnie.

Co możemy usłyszeć podczas pomiaru na miejscu?

W trakcie pomiaru premium możemy przetestować intensywność i fazę docierającego dźwięku odbitego lub występuje pogłos, echo, lub inny przeszkadzający efekt dźwiękowy, który może pogarszać jakość dźwięku – w pomieszczeniu umeblowanym według wstępnych założeń , w zasięgu wzroku klienta, w pomieszczeniu, w którym najczęściej słucha muzyki lub patrzy na ekran.

Kiedy uda nam się zidentyfikować anomalie akustyczne w pomieszczeniu i wyciągnąć z niego jak najwięcej podczas pomiarów, wtedy przychodzi najlepsza część: odsłuch. Klient może słuchać swojego ukochanego systemu w idealnej akustycznej atmosferze. W tym przypadku typową sceną jest ciągłe kiwanie głową usatysfakcjonowanego klienta wraz z uśmiechem na twarzy.
Oczywiście wynik zawsze zależy od rzeczywistych warunków panujących w pomieszczeniu, ale generalnie nasi klienci opisują zmiany wynikające z adaptacji akustycznej w następujący sposób:

„Ogromny wzrost przestronności, czystszy dźwięk”.
„Niezwykle dokładne ustawienie instrumentów”.
„Scena, która do tej pory była przed nami i była płaska, teraz nas otacza. Jakbyśmy siedzieli wśród muzyków ”
Buczenie basu zniknęło, bas stał się szybki, szczegółowy i dynamiczny”
“Odkrywam nowe dźwięki i nowe instrumenty na moich dobrze znanych płytach.”

Redukcja hałasu jest jednym z ważnych rezultatów.

 

Czy muszę kupić panele, które zostały założone podczas pomiaru?

Po ustawieniu jednostek akustycznych mierzymy w sposób ciągły charakterystykę akustyczną pomieszczenia. Dzięki temu klient może śledzić skuteczność paneli akustycznych i poprawę akustyki pomieszczenia.

Pomiar można przerwać w dowolnym momencie, jeśli klient jest zadowolony z dotychczasowej poprawy jakości dźwięku, nie chce umieszczać w pomieszczeniu większej ilości paneli akustycznych lub nie chce przekroczyć dwugodzinnego przedziału czasowego zawartego w pakiecie podstawowym.

Jeśli chcemy od razu cieszyć się doskonałym dźwiękiem, warto rozważyć zakup wszystkich paneli akustycznych, dzięki którym udało nam się to osiągnąć w danym pomieszczeniu.
Oczywiście istnieje możliwość zakupu od razu mniejszej ilości paneli i późniejszego poszerzenia asortymentu. W przypadku rozwiązania kompromisowego zmniejszamy objętość paneli w kolejności ich ważności.

bass absorber on the table

Ważne!

Jeśli później zdecydujesz się na zakup kolejnych paneli akustycznych, możemy zagwarantować dźwięk, który został osiągnięty i usłyszany podczas pomiarów tylko wtedy, gdy wybierzesz jeden z produktów Perfect Acoustic! Panele innych producentów mogą prowadzić do zupełnie innych wyników.

Co nie jest wykonalne na miejscu?

Jedyne, czego nie możemy zmierzyć na miejscu, to strop, ponieważ nie możemy wykonać prac budowlanych i instalacyjnych. Podczas pomiaru kładziemy panele absorbujące tam, gdzie ich potrzebujemy, aby osiągnąć najważniejszy cel: zmierzyć korzyści, jakie uzyskujemy umieszczając panele.

Czy realizujemy również indywidualne pomysły?

Oprócz maksymalnej skuteczności naszych produktów, przy ich przygotowywaniu zwracamy również szczególną uwagę na ich estetyczny wygląd. Podejmujemy się również przygotowania paneli na wymiar, dopasowanych do stylu mieszkania i gustu klienta. Pokaż nam swoje indywidualne pomysły podczas omawiania projektu na miejscu.


Standardowe wyposażenie budynku nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej izolacji akustycznej. Na podstawie akustycznej analizy pomiarowej zaleca się umieszczenie sprzętu akustycznego w pomieszczeniach budynku w wymaganych punktach w celu zmniejszenia hałasu. Podczas pomiaru i analiz nasza firma dysponuje aplikacją i wsparciem oprogramowania, które może dokładnie określić te punkty. Zakres częstotliwości, tłumienie hałasu, odpowiedni stosunek mocy są bardzo ważne w pomieszczeniach, omówimy je również podczas analizy. Ze względu na swoją konstrukcję standardowe materiały budowlane nie nadają się do redukcji hałasu, poprawy akustyki czy pochłaniania głębszych częstotliwości. Po przeprowadzeniu analizy umieść panele akustyczne na ścianach budynku, w rogu, ponieważ dobrze radzą sobie z częstotliwością basów i nadają się również do tłumienia hałasu. Pochłanianie dźwięków z zakresu niskich częstotliwości jest trudniejszym zadaniem niż pochłanianie dźwięków z zakresu wysokich częstotliwości. Głęboka częstotliwość gromadzi się i odbija od płaskich powierzchni. Wysoka częstotliwość może być pochłaniana przez prawie wszystkie standardowe elementy wyposażenia domu. Na naszej stronie zawsze znajdziesz najświeższe informacje dotyczące pomiarów, czy redukcji szumów.

IA