Pomiary akustyczne

Wykonujemy planowanie i pomiary akustyczne przed zakupem, aby mieć pewność, że kupujesz tylko te panele akustyczne, których naprawdę potrzebujesz, aby uzyskać doskonałe wrażenia dźwiękowe. Możemy to osiągnąć na kilka sposobów.

Planowanie akustyczne online

Nasz najkorzystniejszy pakiet pod względem ceny.
Brak opłat za wezwanie
Odległość nie jest problemem

Opłata za planowanie online: 20 euro

Podstawowe pomiary:

Bardziej szczegółowa analiza
Możliwość omówienia indywidualnych rozwiązań i konkretnych potrzeb

Opłata za pomiary podstawowe: 130 euro + opłata za wezwanie

Pomiary premium:

Pomiary, elementy akustyczne można przetestować i kupić na miejscu.
Obejmuje następujące usługi:
Ocena cech pomieszczenia,
planowanie akustyczne, pomiar wraz z elementami akustycznymi umieszczonymi w pomieszczeniu na podstawie planu akustycznego.

Opłata za pomiary akustyczne premium: 280 euro za pierwsze dwie godziny i 55 euro za każdą rozpoczętą godzinę licząc od przybycia do załadunku płyt.
Opłata za wezwanie w wysokości 0,49 euro / km jest naliczana jednolicie od Szigethalom do miejsca tam iz powrotem.

pack for acoustic measurement (2)

Który pakiet jest polecany komu?

Kwestia, którą paczkę polecić komu często się pojawia. Czy warto od razu wybrać większy pakiet, czy wystarczy mniejszy?
To, w jaki sposób jesteśmy wyposażeni w urządzenia akustyczne, zależy przede wszystkim od naszego zainteresowania dźwiękiem – naszej pasji – oraz od naszego budżetu.

Tym, którzy dopiero zaczęli poznawać ten obszar lub niedawno kupili nowy zestaw kina domowego i chcą uzyskać lepszy dźwięk lub są ciekawi, co można zrobić ze starszego urządzenia, a może zapytają nas o rozwiązanie konkretnego problemu z akustyką, zazwyczaj zalecamy pakiet online lub podstawowy.

Jednak akustyka zwykle uzależnia zainteresowanych, dlatego na podstawie naszych doświadczeń wielu z czasem staje się powracającymi klientami. jot
Zalecamy pomiary premium tym, którzy doskonale zdają sobie sprawę z wagi akustyki i są gotowi zrobić kolejny krok w kierunku uzyskania wymarzonego głosu.

Tym, którzy chcą kupić i zamontować panele akustyczne o odpowiedniej objętości, aby uzyskać idealne brzmienie.Pomiary akustyczne

Planowanie akustyczne online

Warto wybrać nasz pakiet planowania akustycznego online w następujących przypadkach:

 • jeśli pokój kina domowego lub salon znajduje się w większej odległości od nas,
 • jeśli interesujesz się akustyką, trwa budowa Twojego systemu audio i chciałbyś mieć panele akustyczne w uzupełnieniu do zakupu urządzeń.

  Aby zamówić pakiet do planowania akustycznego online, prześlij nam zdjęcie pomieszczenia, w którym chcesz umieścić elementy akustyczne na adres e-mail: perfectacoustic.com@gmail.com

  Na zdjęciach pomieszczenie musi być widoczne od ściany do ściany. Prosimy o robienie zdjęć z każdej strony pomieszczenia, w którym jak zwykle mają być ustawione meble i inne elementy wyposażenia domu. Dzięki temu możemy zaprojektować i narysować niezbędne panele, biorąc pod uwagę te elementy.

  Oprócz zdjęć do planowania potrzebujemy następujących szczegółów:

  wielkość pomieszczenia: wysokość, szerokość, długość,
  rodzaj ścian – z jakich materiałów są wykonane, np. płyta gipsowo-kartonowa, cegła, beton,
  nie potrzebujemy planu pomieszczenia.

  Na podstawie szczegółów oraz informacji uzyskanych ze zdjęć obliczamy za pomocą programu komputerowego ilość potrzebnych absorberów i dyfuzorów.

  Wysyłamy pisemny projekt wyniku planowania online i rozmieszczenia elementów akustycznych oraz udzielamy szczegółowych wyjaśnień przez telefon. Podajemy również sugestie, jak rozplanować proponowane kolumny, pozycję słuchacza i umeblowanie.

Podstawowe pomiary

Pomiary wykonywane są na miejscu. Jesteśmy w stanie szczegółowo zmierzyć stan pomieszczenia, jego rozkład oraz rodzaj ścian. Jesteśmy w stanie zmierzyć nawet istotne dane, takie jak czas pogłosu czy wartość ciśnienia akustycznego głośników.
Po pomiarze obliczamy na miejscu, jaki rodzaj i ile paneli akustycznych jest potrzebnych, aby uzyskać najlepsze możliwe wrażenia dźwiękowe przy działaniu istniejącego systemu audio i warunkach panujących w pomieszczeniu, przy użyciu elementów akustycznych.
Istnieje możliwość konsultacji na temat indywidualnych pomysłów, takich jak kolorystyka i materiały paneli lub ukryte rozwiązania na miejscu.

Podstawowy pomiar trwa zwykle godzinę w zależności od warunków panujących w pomieszczeniu.

W celu zamówienia podstawowego pakietu pomiarowego prosimy o kontakt na adres e-mail: perfectacoustic.com@gmail.com

Pomiary premium

Pomiary wykonywane są na miejscu za pomocą paneli akustycznych.
W trakcie pomiaru jesteśmy w stanie całkowicie zidentyfikować problemy akustyczne i zaproponować ich rozwiązanie.

Rezultat można przetestować na miejscu, wyposażonym w panele akustyczne.

Pomiar premium zajmuje zwykle dwie godziny w zależności od akustyki pomieszczenia.

W celu zamówienia pakietu pomiarowego premium prosimy o kontakt na adres e-mail: perfectacoustic.com@gmail.com
W mailu proszę podać dokładną wielkość pomieszczenia: wysokość, szerokość, długość oraz rodzaj ścian – płyta gipsowo-kartonowa, cegła lub beton. Prześlij nam zdjęcia, na których pomieszczenie musi być widoczne od ściany do ściany, jeśli to możliwe. Prosimy o robienie zdjęć z każdej strony pomieszczenia, w którym jak zwykle mają być ustawione meble i inne elementy wyposażenia domu.

Dzięki zdjęciom i szczegółom możemy zidentyfikować i obliczyć liczbę i rodzaj potrzebnych paneli przed startem. Dostarczamy te panele furgonetką na miejsce pomiaru premium w terminie ustalonym z klientem i ustawiamy niezbędne elementy w pomieszczeniu.

Pomiary akustyczne

Dlaczego pomiary na miejscu z panelami akustycznymi są inne?

Rzeczywiste pomiary na miejscu w pomieszczeniu wyposażonym w panele akustyczne są tylko częścią pakietu pomiarów premium.

Test dźwięku

Identyfikuję problemy także ze słuchu, używając zestawu muzycznego testowego. To moja ulubiona muzyka stworzona do testowania basu:

Jeśli podczas słuchania muzyki usłyszysz brzęczący, warczący bas, oznacza to, że pogłos w pomieszczeniu nie może się wystarczająco szybko uspokoić poniżej 200 Hz, dlatego usłyszysz ciągły warkot. Drugi problem, który można zauważyć w tych przypadkach, jeśli nie ma bębna o odpowiedniej dynamice. Słychać tylko półgłówny chichot. W takim przypadku będzie ogromny spadek poniżej 150 Hz. Najgorszy jest przypadek, gdy te dwie pary.

Co możemy usłyszeć podczas pomiaru na miejscu?

W trakcie pomiaru premium możemy przetestować intensywność i fazę docierającego dźwięku odbitego, czy występuje pogłos, echo lub inny przeszkadzający efekt dźwiękowy, który może pogorszyć jakość dźwięku – w pomieszczeniu umeblowanym według wstępnych założeń , w zasięgu wzroku klienta, w pomieszczeniu, w którym najczęściej słucha muzyki lub patrzy na ekran.

Kiedy udało nam się zidentyfikować anomalie akustyczne w pomieszczeniu i wyciągnąć z niego jak najwięcej podczas pomiarów, wtedy przychodzi najlepsza część: odsłuch. Klient może słuchać swojego ukochanego systemu w idealnej akustycznej atmosferze. W tym przypadku typową sceną jest nieprzerwane, usatysfakcjonowane kiwanie głową klienta wraz z uśmiechem na twarzy.
Oczywiście wynik zawsze zależy od rzeczywistych warunków panujących w pomieszczeniu, ale generalnie nasi klienci opisują zmiany wynikające z adaptacji akustycznej w następujący sposób:


„Ogromny wzrost przestronności, czystszy dźwięk”.
„Niezwykle ostre ustawienie instrumentów”.
„Scena dźwiękowa przed nami była wcześniej płaska, ale teraz nas otacza”. To jak siedzenie wśród muzyków ”
„Buczenie basu zniknęło, bas stał się szybki, szczegółowy i dynamiczny”
Odkryłem nowe szczegóły w brzmieniu, a nowe instrumenty stały się oczywiste na moich dobrze znanych płytach.

Redukcja hałasu jest jednym z ważnych rezultatów.

Czy muszę kupować panele, które zostały założone podczas pomiaru?

Po ustawieniu jednostek akustycznych mierzymy w sposób ciągły charakterystykę akustyczną pomieszczenia. Dzięki temu klient może śledzić skuteczność paneli akustycznych i poprawę akustyki pomieszczenia.

Pomiar można przerwać w dowolnym momencie, jeśli klient jest zadowolony z dotychczasowej poprawy jakości dźwięku, nie chce umieszczać w pomieszczeniu większej ilości paneli akustycznych lub nie chce przekroczyć dwugodzinnego przedziału czasowego zawartego w pakiecie podstawowym.

Jeśli chcemy od razu cieszyć się doskonałym dźwiękiem, warto rozważyć zakup wszystkich paneli akustycznych, dzięki którym udało nam się to osiągnąć w danym pomieszczeniu.
Oczywiście istnieje możliwość zakupu od razu mniejszej ilości paneli i późniejszego poszerzenia asortymentu. W przypadku rozwiązania kompromisowego zmniejszamy objętość paneli w kolejności ich ważności.

bass absorber on the table

Ważny!

Jeśli później zdecydujesz się na zakup kolejnych paneli akustycznych, możemy zagwarantować dźwięk, który został osiągnięty i usłyszany podczas pomiarów tylko wtedy, gdy wybierzesz jeden z produktów Perfect Acoustic! Panele innych producentów mogą prowadzić do zupełnie innych wyników.

Co nie jest wykonalne na miejscu?

Jedyne, czego nie możemy zmierzyć na miejscu, to strop, ponieważ nie możemy wykonać prac budowlanych i instalacyjnych. Podczas pomiaru kładziemy panele absorbujące tam, gdzie ich potrzebujemy, aby osiągnąć najważniejszy cel: zmierzyć korzyści, jakie uzyskujemy umieszczając panele.

Czy realizujemy również indywidualne pomysły?

Oprócz ich maksymalnej skuteczności, przy przygotowywaniu naszych produktów zwracamy również szczególną uwagę na ich estetyczny wygląd. Podejmujemy się również przygotowania paneli na wymiar, dopasowanych do stylu mieszkania i gustu klienta. Daj nam znać swoje indywidualne pomysły podczas omawiania projektu na miejscu.


Standardowe wyposażenie budynku nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej izolacji akustycznej. Na podstawie akustycznej analizy pomiarowej zaleca się umieszczenie sprzętu akustycznego w pomieszczeniach budynku w wymaganych punktach w celu zmniejszenia hałasu. Podczas zdarzeń pomiarowych i analiz nasza firma dysponuje aplikacją i wsparciem oprogramowania, które może dokładnie określić te punkty. Zakres częstotliwości, tłumienie hałasu, odpowiedni stosunek mocy są bardzo ważne w pomieszczeniach, omówimy je również podczas analizy. Ze względu na swoją konstrukcję standardowe materiały budowlane nie nadają się do redukcji hałasu, poprawy akustyki czy pochłaniania głębszych częstotliwości. Po przeprowadzeniu analizy umieść panele akustyczne na ścianach budynku, w rogu, ponieważ dobrze radzą sobie z częstotliwością basów i nadają się również do tłumienia hałasu. Pochłanianie dźwięków z zakresu niskich częstotliwości jest trudniejszym zadaniem niż pochłanianie dźwięków z zakresu wysokich częstotliwości. Głęboka częstotliwość gromadzi się i odbija od płaskich powierzchni. Wysoka częstotliwość może być pochłaniana przez prawie wszystkie standardowe elementy wyposażenia domu. Na naszej stronie zawsze znajdziesz najświeższe informacje dotyczące pomiarów, czy redukcji szumów.