Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

Dyfuzor akustyczny

Dlaczego potrzebujemy dyfuzorów akustycznych?

Absorbery pochłaniają, dyfuzor rozprasza fale dźwiękowe docierające do ich powierzchni. Jeśli w pomieszczeniu lub w domowym studiu stosujemy wyłącznie absorbery, możemy je nadmiernie przytłumić, przez co słuchanie muzyki, oglądanie filmów czy praca w domowym studiu nie jest satysfakcjonująca.

Dlatego też odbijające fale dźwiękowe należy traktować w inny sposób: należy zakryć punkty odbicia, dzięki czemu nie usłyszymy echa dochodzącego z innego punktu z opóźnieniem fazowym. Dyfuzor rozprasza przychodzącą energię dźwiękową na mniejsze kawałki energii: otrzymujemy wyraźniejszy obraz audio, zwiększoną scenę dźwiękową, ostrzejszą, bardziej precyzyjną dźwięczność.

Dyfuzor akustyczny

Jaki produkt NIE działa jako dyfuzor?

Nie należy zasłaniać całego pomieszczenia dyfuzorami, należy je stosować w ukierunkowanych, odpowiednich punktach odbicia. Najlepiej można to ustalić na podstawie pomiaru akustycznego.

W żadnym wypadku styropian lub pianka nie mogą pełnić funkcji dyfuzora, jeśli pokryjemy nimi wszystkie ściany, ponieważ ze względu na skład surowcowy nie nadają się do prawidłowego rozpraszania dźwięku.

Z jakich materiałów wykonany jest dyfuzor Perfect Acoustic?

Do produkcji naszych dyfuzorów i pochłaniaczy dźwięku używamy wyłącznie gęstego i twardego drewna o wysokim ciężarze właściwym. Ważne jest, aby wiedzieć, że zastosowanie naszego dyfuzora jest różne w zależności od rodzaju pomieszczenia, w którym jest używany i celu użytkowania.

Nasza firma posiada duże doświadczenie w ustawianiu dyfuzora w celu uzyskania jak najlepszego efektu. Na stronie naszego sklepu oferujemy szeroką gamę dyfuzorów dźwięku, które wyprzedzają konkurencję zarówno pod względem estetyki, jak i wykonania.

Dyfuzor jako wyposażenie domu

Mamy świadomość, że oprócz oddziaływania akustycznego ważna jest również estetyka. Podczas produkcji dyfuzora dźwięku zwracamy szczególną uwagę na indywidualne potrzeby: nasze produkty z naszego sklepu można zamówić w różnych kolorach i wzorach, nawet w niestandardowych wymiarach, tak aby pasowały do ​​pomieszczenia, w którym zamierzasz z nich korzystać. Dzięki nowoczesnemu, nowemu lub klasycznie eleganckiemu wzornictwu, elementy absorpcyjne i dyfuzyjne są również doskonałym dodatkiem do domu.

Speakers placement