Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Co to są Panele akustyczne z dyfuzorem?

Jest to klasyczny element akustyczny, na którym montowana jest płyta czołowa nawiewnika. Z pomocą płyty czołowej zaprojektowanej na podstawie precyzyjnych obliczeń matematycznych Perfect Acoustic może absorbować pewną część zakresu częstotliwości, a jednocześnie może odbijać inne częstotliwości w tym samym czasie.

Ale dlaczego ta funkcja 2 w 1 jest korzystna? Absorbery akustyczne z dyfuzorem pochłaniają więcej niskich częstotliwości – poniżej 300 Hz – ale mniej wysokich częstotliwości – powyżej 600 Hz – w porównaniu do pochłaniaczy szerokopasmowych. W ten sposób zapewnia, że wysokie częstotliwości nie będą nadmiernie tłumione w pomieszczeniu.

Dzięki dyfuzyjnej płycie czołowej zainstalowanej na panelu akustycznym dźwięk może swobodniej przemieszczać się przez szczeliny, dzięki czemu ma również wpływ odbijający i rozpraszający.

Panele akustyczne

Panele akustyczne

Z jakiego materiału wykonane są absorbery akustyczne Perfect Acoustic z dyfuzorem?

Masywna i solidna drewniana rama jest wypełniona wełną akustyczną o wysokiej gęstości 90 kg / m3, ponieważ głębokie basy można odpowiednio złagodzić tylko za pomocą materiału pochłaniającego włókna o dużej gęstości lub membrany.

(Nie nadaje się do tego pianka, styropian i pianka akustyczna) Używamy nietoksycznej wełny akustycznej, maksymalne bezpieczeństwo zapewnia pokrowiec z aksamitu akustycznego hamujący emisję pyłu.

Montujemy na nim zaprojektowaną przez nas dyfuzyjną, prasowaną płytę czołową z drewna.
W celu ułatwienia montażu w tylnej części paneli wykonujemy nawiercone otwory.

Kolory i wzory:

Dostosowujemy wygląd naszych paneli akustycznych do Twoich pomysłów i gustu:
– aksamitna osłona akustyczna w 15 różnych kolorach
– płyty czołowe nawiewników w różnych kolorach i różnych wzorach frezowania.
Połączenie powyższych daje możliwość wyboru spośród kilkudziesięciu różnych wyglądów.

GDZIE STOSOWAĆ:

Każdy rodzaj pomieszczenia, w którym wymagana jest izolacja akustyczna: w studiach, biurach, salach hi-fi lub kinach domowych i salonach.
Nie jest konieczne mocowanie naszych paneli na ścianie, ponieważ dzięki swoim rozmiarom i wadze mogą one stać stabilnie na własnych nogach. Dzięki temu mogą pracować również jako mobilne panele akustyczne.

Panele akustyczne

Panele akustyczne

Wielofunkcyjne rozwiązanie:

Stosując dyfuzorowe panele akustyczne możemy doświadczyć harmonijnego dźwięku. Struktura twardego drewna zawiera akustyczną bawełnę o dużej gęstości, która jest całkowicie nieszkodliwa dla zdrowia i ma niezwykle skuteczną zdolność pochłaniania dźwięku. Przykryć pylącym gęstym jedwabiem akustycznym przed pyleniem. Fronty dyfuzorów wykonane są z litego drewna liściastego. Do dyspozycji klientów jest szeroki wybór kolorów i wzorów. Panele rozpraszające łączą w sobie funkcje paneli dźwiękochłonnych i dyfuzorów. Pochłaniają głębokie dźwięki, a dzięki funkcji dyfuzora równomiernie rozpraszają dźwięki w przestrzeni, co skutkuje wyraźniejszą akustyką.

Jeśli rozmiary lub charakterystyka pomieszczenia nie pozwalają na montaż oddzielnych paneli dźwiękochłonnych i dyfuzorów basowych, idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie elementów rozpraszających. Te wielofunkcyjne produkty zapewniają doskonałą akustykę. Nie musisz też rezygnować z estetyki, kupując te elementy dekoracyjne, ponieważ możesz je zamówić w kolorze lub wzorze, które pasują do Twojego niepowtarzalnego gustu.

Wycisz bas:

Optymalną akustykę można stworzyć tylko poprzez tłumienie nadmiernych dźwięków nagromadzonych w nadmiernych ilościach, ale bez uszkadzania dźwięków w wyższych zakresach. Ale jeśli wystąpi nadmierne tłumienie, może to znacznie pogorszyć dźwięk. Potrzebne są dźwięki basowe, ale należy szukać zrównoważonych proporcji. Skutecznie tłumi dźwięki basowe przechodzące przez przedni panel z twardego drewna, wibrując lamele, między 40 a 20000 Hz.

Okładki

Na froncie dyfuzora znajdują się małe szczeliny, przez które dźwięki płyną swobodniej, dzięki czemu nie tylko je odbijają, ale także promieniują z powrotem w przestrzeń w bardziej zrównoważony sposób. Ściany i szklane powierzchnie odbijają dźwięki dochodzące do ich powierzchni w jednym kierunku, tworząc niepokojące echo. Dyfuzory są w stanie rozpraszać dźwięki pod różnymi kątami we wszystkich kierunkach, rozbijając energię dźwięku na mniejsze części. Obejmują całe pasmo, unikając w ten sposób echa grzechotki, problemu pogłosu i powstawania fal stojących.

Projekt akustyki pomieszczenia

Odpowiednie punkty umieszczenia paneli można najdokładniej określić za pomocą pomiarów akustycznych online i na miejscu. Wszystkie nasze produkty wytwarzane są z najwyższej jakości surowców, ręcznie je poddajemy ciągłym testom. Panele dyfuzora można łatwo przymocować do ściany lub sufitu, ich plecy mają wywiercone otwory, ale można je również zamówić ze składanymi nogami, dzięki czemu można je nawet postawić na podłodze. Niezbędne elementy do kina domowego, studia nagrań dźwiękowych lub biura w celu optymalizacji akustyki. Bardzo ważne jest, aby dźwięk był nagrywany w studiu z dobrą akustyką, w przeciwnym razie ścieżka dźwiękowa odsłuchiwana później w innym pomieszczeniu może brzmieć zupełnie inaczej, psując radość z muzyki! W biurach bardziej rozpowszechnione są właściwości redukujące hałas elementów. Podczas pracy niezwykle silny wpływ na nasze wyniki i nastrój ma hałas otoczenia. Nieprzyjemne dźwięki mogą nawet powodować bóle głowy.

Łącząc właściwości dźwiękochłonne i rozpraszające, dźwięk przestrzenny naprawdę znacznie się poprawia! Rama z drewna sosnowego jest jednym z najbardziej efektywnych materiałów dźwiękochłonnych. Nie używaj absolutnie nieodpowiednich materiałów do celów akustycznych, jeśli chcesz osiągnąć nieskazitelny efekt. Wśród tych materiałów znajdują się styropian, gąbki plastikowe czy pudełka na jajka. Każdy klient może być maksymalnie zadowolony z produktów Perfect Acoustic. Nasze elementy akustyczne, starannie zaprojektowane i przygotowane na podstawie obliczeń matematycznych, zawsze działają zgodnie z wymaganiami. Ich wyrafinowany i atrakcyjny wygląd pozwala dopasować się do stylu każdego pomieszczenia. Nasza firma oferuje dwa rodzaje dyfuzorowych elementów akustycznych: panel akustyczny z dyfuzorem oraz dyfuzorową pułapkę basową, element narożny. Ten ostatni produkt jest szczególnie polecany do obróbki narożników, ponieważ w rogach gromadzi się dźwięk głęboki w największej ilości.

BI.