Test głośnika Bluetooth JBL Boombox 2

Głośnik JBL Boombox 2 to idealny towarzysz imprez plenerowych.

Cechy:

Pasmo przenoszenia: 50 Hz – 20 kHz, wyposażony w 2 x 10,6 cm przetworniki średnio-niskotonowe, 2 x 2 cm przetworniki wysokotonowe, czas pracy akumulatora na jednym ładowaniu: 24 godziny, waga 5,9 kg, moc głośnika: 80 W. Posiada stopień ochrony IPX7, co oznacza, że jest wodoodporny.

Ten przenośny głośnik został zaprojektowany specjalnie do użytku na zewnątrz i dlatego jest w stanie zapewnić bardzo mocny dźwięk z potężnymi basami.

Konstrukcja JBL Boombox 2

Konstrukcja JBL Boombox 2 jest prawie identyczna z poprzednim modelem. Zauważyliśmy jednak kilka drobnych różnic. Jest wykrzyknik po jednej stronie logo JBL i trochę dodatkowego koloru na spodzie uchwytu. Rozmiar i waga Boombox 2 są niemal identyczne jak w przypadku poprzednika.

Głośniki Boombox 2

Pod maską znajdują się dwa pasywne radiatory, podwójne 20-milimetrowe głośniki wysokotonowe i dwa 10,6-centymetrowe głośniki niskotonowe, które zapewniają intensywny bas. Pokrętła są rozmieszczone w taki sam sposób, jak w poprzednim modelu, z wyjątkiem kilku drobnych zmian. JBL przeniósł przycisk Bluetooth w inne miejsce, a w jego miejsce pojawił się przycisk PartyBoost. Dostępne są również przyciski odtwarzania/pauzy i głośności, a także diody LED na spodzie wskazujące żywotność baterii. Dwukrotne kliknięcie przycisku odtwarzania/pauzy powoduje pominięcie utworu.

Tylne porty również zachowały ten sam układ, co w poprzednim Boomboxie. Znajdziemy tu zasilacz, wejście Aux-In 3,5 mm oraz port USB do ładowania telefonów i innych małych urządzeń, a także port microUSB. Oprócz zasilacza, w pudełku nie ma żadnych kabli.

Łączność i funkcje

Ten model miał przycisk o nazwie Connect+, który po sparowaniu z innymi głośnikami JBL odtwarzał tę samą muzykę jednocześnie – lub w stereo. Ta funkcja została niestety wycofana i można ją sparować tylko z innym głośnikiem Boombox 2, przyciskiem PartyBoost.

JBL tym razem zrezygnował również z oddzielnych trybów wewnętrznych i zewnętrznych z poprzedniego modelu. Producent uznał, że jego jakość dźwięku brzmiała świetnie w obu środowiskach i nie wymagała przełączania się pomiędzy nimi. Niestety, nie ma regulacji głośności, aby dostosować dźwięk głośnika.

Chociaż Boombox 2 jest głośnikiem Bluetooth, nie obsługuje dwóch najlepszych kodeków: aptX i AAC. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że większość głośników Bluetooth nie obsługuje obu, ale ten głośnik jest dość drogi, więc można się było tego spodziewać.

MocRecenzja JBL Boombox 2

Głośnik JBL Boombox 2 posiada stopień ochrony IPX7, dzięki czemu idealnie nadaje się do użytku w pobliżu bryzgającej wody i deszczu. Może być zanurzony w czystej wodzie do 30 minut, a nawet unosić się na powierzchni.

Jak na swój rozmiar, zapewnia bardzo solidną głośność i wydajność, a dźwięk nie traci na czystości po zwiększeniu głośności. Bas jest znakomity, niezależnie od tego, czego słuchasz.

Podobnie jak w przypadku wszystkich głośników, Boombox 2 ma punkt, w którym zaczyna się zniekształcać i stwierdziliśmy, że zniekształcenia zaczynają się około 80-90%. Należy jednak pamiętać, że jest on już bardzo głośny, więc prawdopodobnie będziesz musiał używać tak wysokiej głośności tylko wtedy, gdy masz dużo ludzi gromadzących się na dużym obszarze.

Przetestowaliśmy również Boombox 2 w małym studiu i na zewnątrz. Jak na mały, przenośny głośnik, zapewnił on naprawdę dobre brzmienie. Akustyka w studiu była optymalna, z pochłanianiem dźwięku i panelami rozpraszającymi na ścianach i suficie, zgodnie z zaleceniami projektu akustycznego. W narożnikach właściciel studia dodał dźwiękochłonne panele membranowe Giga, dzięki czemu dźwięk był absolutnie idealny. Akustyka wnętrz ma znaczący wpływ na dźwięk, więc bardzo ważne jest, aby zarządzać akustyką studia!

Dźwięk był praktycznie identyczny jak w przypadku poprzednika. Barwa jest zasadniczo taka sama i bardzo dobrze wypełnia większe przestrzenie.

Żywotność baterii również była mniej więcej taka sama jak poprzednio. Szacunki JBL dotyczące 24 godzin są dokładne tylko wtedy, gdy trzymasz się domyślnej głośności, ale nawet przy 60% można łatwo osiągnąć 20 godzin. Brzęczący dźwięk, którego doświadczyliśmy w poprzednim Boomboxie, gdy bateria była rozładowana, nie pojawił się w tym urządzeniu, więc wydaje się, że JBL rozwiązał ten problem.

Ocena

Pomimo niewielkich rozmiarów, ten przenośny głośnik Bluetooth zapewnia potężne i poważne brzmienie. Jakość dźwięku jest doskonała na zewnątrz, nawet przy wyższych poziomach głośności. Nie zmienił się on zbytnio w stosunku do poprzedniego modelu pod względem wyglądu czy wydajności, ale to dobrze. Wodoodporność jest również dużym plusem, ponieważ ani woda deszczowa, ani woda z basenu nie uszkodzą głośnika. Minusem jest to, że można go sparować tylko z innym głośnikiem Boombox 2, a nie z poprzednimi modelami JBL. Cena jest dość wysoka, nie każdy będzie chciał wydać tyle na głośnik na wakacje czy imprezę. Ale jeśli zainwestujesz w JBL Boombox 2, nie pożałujesz, ponieważ uzyskasz fantastyczny dźwięk nawet w hałaśliwym otoczeniu zewnętrznym.

BG 2023.09.21.

Podobne wpisy