Test usług streamingowych Deezer

Deezer Streamingdienst (1)

Na coraz bardziej konkurencyjnym rynku usług muzycznych online mamy wiele czynników, które pomagają nam podjąć decyzję o wyborze. Istotna jest jakość dźwięku, dostępność oferty muzycznej, dostęp do dodatkowych usług, a oczywiście nie bez znaczenia jest również cena usługi. Większość usług streamingowych oferuje możliwość darmowego okresu próbnego, zanim podejmiemy ostateczną decyzję.

Na rynku usług strumieniowania muzyki, który stale się rozwija, mamy wiele czynników, które pomagają nam podjąć decyzję o wyborze odpowiedniego dostawcy. Istotna jest jakość dźwięku, dostępność oferty muzycznej, dostępność dodatkowych funkcji, a także cena usługi. Większość dostawców usług strumieniowania oferuje możliwość skorzystania z bezpłatnego okresu próbnego, zanim podjęlibyśmy ostateczną decyzję.

Usługa Deezer jest dostępna na systemy Android i iOS, a także na systemy Blackberry OS i Windows Phone. Możemy również korzystać z niej na innych urządzeniach domowych.

Niemusisz korzystać z transmisji mobilnej!

W przypadku Deezer dostępny jest również tryb offline. Możemy pobrać listy odtwarzania i słuchać ich offline, bez obawy o wzrost kosztów związanych z użyciem danych komórkowych. Możemy także skonfigurować, aby pobieranie odbywało się tylko przy użyciu połączenia Wi-Fi.

Podobnie jak w przypadku innych dostawców usług strumieniowania, Deezer ma swoją przeglądarkową wersję odtwarzacza, dzięki której możemy słuchać muzyki w przeglądarce internetowej. Interfejs jest przejrzysty, ale nieco oszczędny, zwłaszcza w wersji na komputery. Zaszły pewne zmiany w wyglądzie Deezer w stosunku do wcześniejszej wersji. Kategoria “Strona główna” została zastąpiona przez “Muzyka”, ale nadal spełnia te same funkcje: dostarcza spersonalizowane listy odtwarzania oraz umożliwia przeglądanie muzyki według list, nowych wydań, popularności i różnych nastrojów. Stacje radiowe nadal znajdują się na dole strony, ale teraz podcasty mają swoją własną zakładkę. Kategoria “Ulubione” została zastąpiona przez “Moja muzyka”, ale jej funkcje pozostały niezmienione.

Deezer jest bardzo podobny do Spotify zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcji. Czasami zdarza się, że obrazy i inne treści ładują się nieco wolniej w Deezer, ale dostawca stale pracuje nad poprawą tych błędów. Deezer ma również nawigację w górnej belce, a także wbudowany mikser DJ, czego nie ma w przypadku Spotify. Spotify jest dostępne w mniejszej liczbie krajów niż Deezer, który świadczy swoje usługi w ponad 150 krajach, co oznacza, że możemy liczyć na większy wybór muzyczny przy korzystaniu z Deezer. Spotify i Deezer są tak podobne do siebie, że istnieje nawet opcja przeniesienia list odtwarzania między tymi dwoma dostawcami.

Jakość dźwięku

360-graders reality-lydprogram


Deezer oferuje czystą i przyzwoitą jakość dźwięku. Muzykę możemy słuchać w jakości niemal równoważnej jakości CD, w formacie FLAC o rozdzielczości 16 bitów / 44,1 kHz. Oczywiście, jeśli dążysz do doskonałego brzmienia muzycznego, warto zainwestować w bardziej zaawansowany system audio i wysokiej jakości głośniki. Przed zakupem zestawu audio warto rozważyć, do czego będziemy go używać, dlatego dokładnie zastanówmy się, jakie głośniki wybrać. Akustyka pomieszczeń również ma wpływ na jakość dźwięku, dlatego warto zadbać o akustyczną obróbkę pomieszczenia. W tym celu doskonale nadają się panele akustyczne i dyfuzyjne, które pozwalają osiągnąć zbalansowane brzmienie i eliminują akustyczne niedoskonałości.

Jeśli porównamy jakość dźwięku Deezer z Tidalem, musimy stwierdzić, że Tidal oferuje bardziej szczegółowy, dokładniejszy i czystszy dźwięk w przypadku niektórych utworów.

Deezer to nie tylko odtwarzacz muzyki, ale również platforma muzyczna. Znajdziemy tu wiele informacji o artystach i wykonawcach, a także wiele przydatnych funkcji ułatwiających nawigację po dostępnych informacjach. Ponadto oferuje bardziej zaawansowane funkcje, takie jak generowanie statystyk na podstawie naszych nawyków słuchania. Deezer pozwala również na rejestrację za pomocą konta na Facebooku, co jeszcze bardziej podkreśla aspekt społecznościowy. Usługa umożliwia również dostęp do list odtwarzania innych użytkowników. Korzystając z Deezer, możemy filtrować muzykę nie tylko według gatunku, ale także według regionu, kraju itp. W ofercie usługi znajdują się listy przebojów i stacje radiowe.

Werdykt

Francuska usługa streamingowa ciągle się rozwija, jest aktualizowana i ulepszana, aby przyciągnąć jeszcze więcej zadowolonych subskrybentów. Dzięki ogromnemu wyborowi muzyki, dostępowi do informacji, dodatkowym funkcjom i fantastycznej jakości dźwięku Deezer jest doskonałym wyborem. Odtwarzanie dźwięku w technologii 3D jest obecnie dostępne tylko w tej usłudze, i chociaż jest jeszcze w powijakach i nie jest doskonałe, to na pewno ta funkcja wkrótce może pomóc Deezerowi zdobyć pozycję lidera wśród firm streamingowych.

BG 2023.09.21.

Podobne wpisy