Test amplitunera Denon AVR-X2700H

Denon stał się jednym z najlepszych producentów amplitunerów AV i jest niezwykle popularny. Tym razem przetestowaliśmy model Denon AVR-X2700H. Pierwszą rzeczą, która zwróciła naszą uwagę był design, który prawie nie zmienił się w porównaniu do AVR-X2600H. Przeszedł jednak pewne zmiany w porównaniu do swojego poprzednika. X2700H obsługuje rozdzielczość 8K, ale liczba wejść HDMI została zmniejszona z ośmiu do sześciu. Liczba wyjść HDMI pozostała niezmieniona.

Cechy Denon AVR-X2700HDenon AVR X2700H otrzymuje raport z testu

Konfiguracja kanałów pozostała niezmieniona w stosunku do poprzedniego modelu. Kanałów jest siedem, a moc wyjściowa sięga 95 W przy 8-omowych głośnikach i 125 W przy 6-omowych alternatywach, dzięki czemu udało się uzyskać systemy 7.2 i 5.2.2-kanałowe. Do wzmacniacza można również podłączyć konsole do gier PlayStation 5 i Xbox Series X.

Ten produkt Denon ma bardzo przyjemny dźwięk dla każdego rodzaju filmu lub muzyki. Amplituner mistrzowsko przekazuje dźwięk z jednego głośnika do drugiego, pomagając w pełni zanurzyć się w scenie. Byłem pod wrażeniem tego, jak Denon AVR-X2700H kontrolował głębię dwóch subwooferów w systemie 7.2-kanałowym i jak czysty był dźwięk podczas efektów specjalnych. Denon był głównym graczem w kategorii amplitunerów kina domowego w ostatnich latach. Nie jest to wcale zaskakujące, ponieważ urządzenia tej marki nie zawiodły w naszych dotychczasowych testach.

blacha do pieczenia X2700H

Amplituner nie posiada przedniej pokrywy, jak ma to miejsce w przypadku amplitunerów AV firmy Denon z wyższej półki, a wybór łatwo dostępnych przycisków sterujących na urządzeniu jest mniejszy. Nadal możesz przełączać wejścia, dostrajać radio i obsługiwać drugą strefę odsłuchu za pomocą dostępnych przycisków sterujących, ale do większości opcji konfiguracji i odtwarzania będziesz musiał użyć w pełni funkcjonalnego pilota.

Być może jest tylko jedno wejście z certyfikatem HDMI 2.1, ale pozostałe pięć nie zostało pominięte. Wszystkie są kompatybilne z technologiami Variable Refresh Rate (VRR), Quick Frame Transport (QFT) i Auto Low Latency Mode (ALLM) minimalizującymi opóźnienia, aby zaspokoić potrzeby treści nowej generacji.

Wewnątrz odbiornika X2700H

Projektor radzi sobie również z pełnym zestawem standardów HDR, w tym HDR10+, HDR10, HLG i Dolby Vision. Oba wyjścia HDMI posiadają również certyfikat 2.1, więc ci, którzy mają wystarczająco dużo szczęścia, aby mieć zarówno telewizor, jak i projektor w swoim systemie kina domowego, mogą cieszyć się 8K/60Hz i 4K/120Hz podczas korzystania z obu. Obsługiwany jest również eARC (Enhanced Audio Return Channel).

Jeśli chodzi o formaty dźwięku 3D, AVR-X2700H nie jest tak zaawansowany jak modele z wyższej półki, ale obsługuje formaty dźwięku Dolby Atmos, Atmos Height Virtualization, DTS:X i DTS Virtual:X. Dla tych, którzy chcą dekodować ścieżki dźwiękowe IMAX Enhanced i Auro-3D, będziesz musiał zdecydować się na Denon AVR-X3700H lub jeszcze bardziej poważny amplituner AV.

Sterowanie głosowe jest dostępne za pośrednictwem Alexy, Asystenta Google i Siri kompatybilnych urządzeń, a także usług AirPlay 2, HEOS, Spotify i Tidal.

Jedną ze wspaniałych nowych funkcji tego urządzenia jest to, że amplitunery AV Denon z serii X 2020 są teraz urządzeniami “przetestowanymi przez Roon”, co oznacza, że możliwe jest również odtwarzanie muzyki Roon.

Łączność Bluetooth została również odnowiona, dzięki czemu AVR-X2700H może sterować dźwiękiem do słuchawek bezprzewodowych w tym samym czasie, co głośniki.

Powiesić

Miejscem testów była duża sala kinowa z panelami akustycznymi na ścianach i suficie. Panele przednie z dyfuzorem i panele z nadrukiem zapewniły odpowiedni dźwięk. W rogach zastosowano panele pułapek basowych Cube. Kurtyny akustyczne nie tylko poprawiają dźwięk, ale także działają jako zasłona zaciemniająca, co jest ważnym wymogiem dla sali kinowej.Chociaż testowany przez nas wzmacniacz Denon ma system kalibracji pomieszczenia, nie wystarczy to do osiągnięcia idealnej akustyki. Jeśli ściany i szklane powierzchnie pomieszczenia nie są poddane obróbce akustycznej, nie jest możliwe uzyskanie optymalnego dźwięku. Programy kalibracji pomieszczenia są skuteczne tylko wtedy, gdy pomieszczenia są również poddane obróbce akustycznej. Jeśli tak się stanie, wówczas precyzyjne dostrojenie za pomocą oprogramowania kalibracyjnego może zapewnić naprawdę nieskazitelny dźwięk. Przetestowaliśmy wzmacniacz z parą głośników Fyne Audio F302.

Jako członek serii X 2020 firmy Denon, AVR-X2700H jest również wyposażony w technologię kalibracji głośników Audyssey, podobnie jak jego więksi bracia. Jednak pomiary MultEQ XT wymagają tylko kilku poprawek, zanim będziemy w pełni zadowoleni z konfiguracji.

Gdybyśmy mieli użyć jednego słowa do opisania dźwięku amplitunera, byłoby to “pewny siebie”. AVR-X2700H nie stara się zbytnio zaimponować jako niskobudżetowy wzmacniacz, z eksplozjami i grzmiącymi niskimi tonami.

Dwa subwoofery w systemie 7.2 rozbrzmiewają wtedy, gdy są potrzebne i nigdy nie psują krystalicznej czystości muzyki lub efektów surround.n

Nawet podczas słuchania muzyki doświadczyliśmy czystego, dzwoniącego dźwięku z głębokim, mocnym basem.

Wyrok

Ten amplituner AV powinien być dumą producenta. Istnieje wiele tańszych amplitunerów AV, ale żaden nie jest taki jak ten. Ulepszenia dźwiękowe w stosunku do poprzednika są uderzające. Inżynierowie Denona zrobili to ponownie. Pod względem wyglądu wygląda prawie identycznie jak jego poprzednik, ale to w porządku. Znajomy kształt Denona zdobył już uznanie wielu osób. Jakość dźwięku jest doskonała, z dobrą dynamiką, klarownością, trójwymiarowością i wystarczająco intensywnym basem. To świetne urządzenie, którego jedyną wadą jest brak kompatybilności z produktami Sonos.

Podobne wpisy