Wypróbowaliśmy subwoofer Polk Audio PSW10!

W 1972 roku Mathew Polk, Sandy Gross i George Klopfer założyli Polk Audio, firmę produkującą produkty audio. Firma ma siedzibę w San Diego w Kalifornii i została przejęta przez Directed Electronics w 2006 roku. Polk Audio jest liderem w dystrybucji produktów audio i z biegiem lat stał się silnym konkurentem, oferując doskonałe produkty i doskonałą jakość dźwięku w przystępnych cenach.

Cechy Polk Audio PSW10

  • Moc wyjściowa 500 W
  • Moc dynamiczna 100 W
  • Pasmo przenoszenia 40 – 160 Hz
  • Regulowana częstotliwość zwrotnicy
  • Automatyczne wyłączanie i czuwanie
  • Regulator napięcia przełącznik fazy
  • Wejście sterujące
  • Głośniki
  • Średnica głośnika niskotonowego 250 mm
  • Wymiary: 356 x 365 x 401 mm

Wykonana z płyty MDF o minimalnym rezonansie obudowa subwoofera jest wyposażona w wewnętrzne usztywnienia, które zapewniają doskonałą klarowność nawet w najniższych zakresach. Idealny do systemów kina domowego.

SW10 można łatwo podłączyć do istniejącego muzycznego sprzętu stereo za pomocą połączeń internetowych lub głośnikowych. Dynamiczna zwrotnica dolnoprzepustowa umożliwia dopasowanie brzmienia subwoofera do innych głośników.

Dostępne od

Standardowa konstrukcja skrzynkowa PSW10 nie różni się od subwooferów innych marek. Dostępne w dwóch wersjach: wiśniowy winyl i czarny dąb winyl. Obie mają wysokiej jakości wykończenie, dzięki czemu doskonale pasują do stylu i kolorystyki nowoczesnego kina domowego lub systemów dźwiękowych.

WykonanieRaport z testu subwoofera Polk Audio PSW10

A PSW10 subwoofer został wyposażony w grubą obudowę z przewodzącym dźwięk materiałem, a tradycyjny blok drewniany został wykonany z tytanu. Dzięki swojej usztywnionej konstrukcji, eliminuje fale stojące i zniekształcenia. Jednym z kluczowych elementów subwoofera, który jest odpowiedzialny za generowanie maksymalnych dźwięków niskotonowych, jest specjalnie dostosowany i precyzyjnie dostrojony port basowy.

Urządzenie posiada również technologię pomiaru KlippelDistortion opartą na laserze, która zmniejsza zniekształcenia dźwięku, zapewniając głęboki i dokładny dźwięk. Większość głośników i subwooferów Polk Audio można odtwarzać na bardzo głośnych poziomach bez wpływu na jakość dźwięku. PSW10 Polk Audio nie jest wyjątkiem.

Testowanie

Idealny do małych i średnich pomieszczeń. W większych pomieszczeniach zalecamy wybór mocniejszych subwooferów. Przetestowaliśmy go w mniejszym salonie, podłączając go do wzmacniacza kina domowego NAD T758 V3 i zestawu głośników Magnat Transpuls 1500. Niestety, akustyka pomieszczenia nie była jeszcze odpowiednia, ponieważ nowo wybudowane mieszkanie nie było jeszcze całkowicie ukończone, więc ściany i sufit odbijały dźwięki, podobnie jak duże powierzchnie okien i piękna podłoga z marmuru. Będzie potrzeba paneli tłumiących dźwięk i dyfuzyjnych na ściany oraz zasłon akustycznych na okna, które dzięki swojej gęstej strukturze znacząco poprawią akustykę. Marmurowa podłoga wygląda niesamowicie, ale z perspektywy akustycznej nie jest zbyt korzystna, więc konieczne będzie umieszczenie dywanów akustycznych.

Ściana tylna PSW10

Wejścia są łatwo dostępne i można je łatwo podłączyć do większości systemów dźwiękowych. Inteligentne czujniki zapewniają optymalne wrażenia dźwiękowe. PSW10 produkuje imponujące efekty dźwiękowe niskotonowe. Instrumenty perkusyjne można słyszeć czysto i z niesamowitą precyzją. Niskie tony są czyste, ostre i bogate w szczegóły, bez przyciemniania ogólnej jakości dźwięku. PSW10 najlepiej brzmi w małych i średnich pomieszczeniach. W większym pomieszczeniu może mieć trudności. Jeśli szukasz bardziej intensywnych dźwięków niskotonowych w większym pomieszczeniu, warto rozważyć wybór modelu PSW12 lub PSW505 od Polk Audio. Jakość dźwięku jest również wpływana przez wbudowany wzmacniacz RMS o mocy 50 watów w PSW10 Polk Audio. Ten wzmacniacz zapewnia doskonałe efekty dźwiękowe niskotonowe nawet przy niskiej głośności. Impresyjny wzmacniacz o mocy 50 watów został zaprojektowany z myślą o minimalnym zużyciu energii.

Często zdarza się, że wiele subwooferów przestaje działać na bardzo wysokiej głośności. Na szczęście PSW10 Polk Audio jest wyposażony w doskonały układ kompresji, który ogranicza zniekształcenia dźwięku przy wysokim poziomie głośności. Ten układ pomaga zmniejszyć i zapobiec ewentualnym uszkodzeniom spowodowanym dużą głośnością.

PSW10 Polk Audio jest także wyposażony w przydatny układ czujników, który umożliwia automatyczne włączanie i wyłączanie subwoofera. Oznacza to, że nie trzeba martwić się ręcznym wyłączaniem subwoofera w przypadku przerwy w zasilaniu lub nagłego wyłączenia. Funkcja automatycznego włączania i wyłączania chroni subwoofer przed ewentualnym przepięciem.

PSW10 Polk Audio jest bardzo wydajny w stosunku do swojej ceny. Jakość dźwięku jest zaskakująco imponująca. Niskie tony są głębokie, szczegółowe, a czyste dźwięki są przyjemne do słuchania.

Ostateczny Sąd

Ten subwoofer oferuje zaskakująco dobrą jakość dźwięku w stosunku do swojej przystępnej ceny. Ponadto, stanowi doskonałe uzupełnienie istniejącego systemu audio lub systemu kina domowego. Charakteryzuje się czystym i klarownym brzmieniem. Nie tylko dostarcza doskonałych efektów dźwiękowych, ale także oferuje doskonałe efekty basowe, ulepszając dźwięki. Dzięki 50-watowemu wzmacniaczowi RMS i 10-calowemu głośnikowi, który stanowi zabezpieczenie całego systemu, subwoofer Polk Audio PSW10 doskonali ostateczną jakość dźwięku. Drewniany blok i elegancki design obudowy nadają subwooferowi elegancki wygląd, jednocześnie zachowując jego praktyczność i przystępną cenę!

Polk Audio PSW10 jest niezwykle łatwy do podłączenia do większości systemów; niemniej jednak nadal brakuje bezpośredniego wejścia LFE do obejścia przekształtnika niskotonowego subwoofera. Ponieważ PSW10 jest kompatybilny z innymi głośnikami Polk Audio, istnieje ryzyko, że korzystanie z PSW10 nie wykorzysta jego pełnego potencjału. Pomimo imponującego wyjścia niskotonowego, PSW10 trudno jest zapewnić mocne basy w dużych pomieszczeniach o dużym rozmiarze. PSW10 jest odpowiedni do użytku w mniejszych pomieszczeniach.

BG 2023.09.21.

Podobne wpisy