Przetestowaliśmy głośnik Bluetooth UE Wonderboom 2!

Ultimate Ears to amerykański producent słuchawek i głośników z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Firmę założyli Mindy i Jerry Harvey w 1995 roku. W sierpniu 2008 roku Ultimate Ears została przejęta przez firmę Logitech.

Przegląd UE Wonderboom 2Recenzja głośników Wonderboom 2 UE

Lato to czas wolności i podróży, i wtedy przydaje się przenośny głośnik Bluetooth o dobrej jakości dźwięku, który jest odporny na wodę, kurz i małą ilość uderzeń. Ważne jest, aby był stosunkowo lekki i kompaktowy, aby zmieścił się w mniejszej torbie.

Wonderboom jest trochę podobny do zwykłego UE Megaboom 3 – jest nieco szerszy, ale znacznie krótszy. Druga generacja modelu jest tylko trochę większa od oryginalnego Wonderboom. Jego waga jest prawie dwukrotnie większa od JBL Clip, ale to nie oznacza, że jest ciężki.

Wysięgnik Entrada Micro USB UE-2

Na górze urządzenia znajdują się przyciski zasilania i parowania Bluetooth oraz pętelka z tkaniny, którą można zawiesić lub przenosić głośnik. Na górze Wonderboom 2 znajduje się także dodatkowy przycisk pośrodku, który umożliwia kontrolę odtwarzania. Naciśnij ten przycisk raz, aby odtworzyć lub zatrzymać utwór, i dwa razy, aby przejść do przodu. Głośność można regulować za pomocą dużych przycisków + i -, które znajdują się na boku głośnika.

Port microUSB do ładowania znajduje się pod klapką na spodzie głośnika. Wonderboom nie ma portu do połączeń przewodowych.

Wydajność

Wonderboom oferuje niesamowity dźwięk w stosunku do swojej niewielkiej wielkości, z głębokimi i wysokimi tonami. Oferuje trochę więcej basów niż pierwsza generacja modelu. To jeden z najlepszych przenośnych głośników, jakie można dostać w tej cenie, chociaż jakość dźwięku w JBL Flip 4 lub 5 jest nieco lepsza – głównie dlatego, że Flip jest większy i potrafi stworzyć szerszą przestrzeń dźwiękową.

Testowanie
Testowaliśmy Wonderboom 2 zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. W pomieszczeniu niedawno przeprowadziliśmy akustykę, na ścianach znajdują się podwójne panele akustyczne z membranami skórzanymi, a na podłodze zamontowane są pułapki basowe Cube, dbając o odpowiedni dźwięk. Na ścianach zawieszone są również difuzory Art, zapewniając równomierne rozproszenie dźwięków.

Podczas słuchania utworu “Topic/Bebe Rexha Chain My Heart” na Wonderboom 2 basy były optymalnej głębi, a wokale były czyste i łatwo słyszalne. Średnie i wysokie tony były zaskakująco żywe i klarowne, żaden z nich nie dominował nadmiernie.

Wonderboom-2-Wasserdicht

Wonderboom wspaniale sprawdza się na zewnątrz, na przykład przy basenie. Na spodzie głośnika znajduje się przycisk Outdoor Boost, który zwiększa głośność nawet w hałaśliwym otoczeniu. Wszystkie przyciski są membranowe, aby zabezpieczyć przed wilgocią. Naciśnięcie przycisku Outdoor Boost na dnie głośnika pozwala uzyskać głośność prawie 100 decybeli, ale nawet bez tego osiąga ona 94 decybele. Należy jednak zauważyć, że przy maksymalnej głośności występuje zniekształcenie, a przy 85 decybelach brzmienie jest znacznie lepsze.

Wonderboom 2 ma klasyfikację IP67, co oznacza, że można go zanurzyć nawet na 30 minut. Zanurzyliśmy go na 5 minut do basenu, a głośnik nadal grał bez problemów. Ponadto jest odporny na kurz. Głośnik można wielokrotnie upuszczać, nie uszkodzi się poważnie, dlatego jest to głośnik, który można naprawdę zabrać wszędzie, na przykład na wycieczkę, lub gdy relaksujemy się przy basenie.

Według UE, Wonderboom 2 działa przez 13 godzin na pełnym naładowaniu baterii. Jednak informacje o stanie naładowania baterii są dość uciążliwe do uzyskania. Należy jednocześnie nacisnąć przyciski głośności w górę i w dół, a głośnik odtworzy dźwięk odpowiadający jednemu z trzech poziomych dźwięków: wysokiemu, średniemu lub niskiemu, co wskazuje na poziom naładowania baterii. Lepszym rozwiązaniem byłby wyświetlacz wizualny, jak w przypadku wielu innych głośników Bluetooth. Jednak korzystając z trybu Outdoor Boost, czas pracy baterii zostaje prawie przekrojony na pół.

Wonderboom 2 szybko sparował się z iPhone’em. Miał odpowiedni zasięg, nawet utrzymując połączenie między telefonem a głośnikiem przez kilka ścian. Niestety, UE nie oferuje inteligentnych opcji dostosowywania dźwięku, więc nie ma możliwości regulacji dźwięku.

Możemy sparować dwa głośniki Wonderboom, naciskając przycisk na środku ich górnego

panelu przez 3 sekundy, ale niestety można łączyć je tylko z innymi głośnikami Wonderboom, nie można ich połączyć z innymi modelami UE. Wonderboom 2 może pochwalić się dźwiękiem o pełnym wymiarze 360 stopni dzięki okalającej go siateczce, co oznacza, że otrzymujemy tę samą jakość dźwięku, niezależnie od tego, gdzie znajduje się głośnik.

WerdyktWonderboom-2-Farben

Jeśli szukasz przenośnego głośnika Bluetooth, który jest wystarczająco mały, aby zabrać go ze sobą praktycznie wszędzie, a jednocześnie oferuje dobrą jakość dźwięku, Wonderboom spełnia większość potrzeb użytkowników. Ma imponujące basy jak na mały głośnik. Wonderboom zajmuje czołowe miejsce pod względem ceny, rozmiaru i jakości dźwięku w rankingu przenośnych głośników Bluetooth. UE Wonderboom 2 to fantastyczny, solidny i wodoodporny głośnik, którego mały rozmiar wcale nie oznacza słabego dźwięku, ponieważ jest niesamowicie głośny i brzmi świetnie. Chociaż nie dorównuje większym głośnikom, takim jak UE Boom 3 czy Bose SoundLink Revolve pod względem basów, to ulepszony bas dodaje mu ciepła i intensywności, czego brakowało w poprzednim modelu. Byłoby oczekiwane, że głośnik będzie dostarczany z ładowaniem USB-C, ale niestety Ultimate Ears pominięło tę kwestię, podobnie jak inteligentne funkcje.

BG 2023.009.21.

Podobne wpisy