Wypróbowaliśmy mini system Hi-Fi Denon CEOL-N10!

Denon CEOL-N10 jest czwartą generacją serii CEOL. Obsługuje systemy multiroom. Oferuje również najnowszą technologię Wi-Fi, obsługę Alexa i AirPlay.

Denon CEOL-N10 PrzeglądDenon Mini HiFi Testrapport N10 VD (1)

CEOL to mini system HiFi, który można łatwo zainstalować w dowolnym pomieszczeniu wraz z głośnikami. Możesz kupić system bez głośników i używać go z własnymi głośnikami. Jeśli jednak masz taką możliwość, powinieneś zdecydować się na kompletny pakiet. Dedykowane głośniki posiadają zoptymalizowaną pasywną zwrotnicę i miękką kopułkę wysokotonową zaprojektowaną specjalnie dla N10.

Konstrukcja Denon CEOL-N10 jest podobna do niektórych poprzednich systemów CEOL, choć nieco bardziej wyrafinowana. Posiada odporną na zarysowania płytę akrylową i twarde wykończenie. Górna pokrywa jest podświetlana, a także posiada dotykowe elementy sterujące LED. Z przodu produktu znajduje się wyświetlacz OLED. Ekran OLED zapewnia przydatne informacje o tym, czego słuchasz. Ponadto duży pilot zdalnego sterowania ułatwia sterowanie. System HiFi można podłączyć do telewizora za pomocą dostępnych gniazd lub dodać gramofon. Port USB z przodu jest kompatybilny z praktycznie każdym napędem USB, dzięki czemu można odtwarzać własne treści.

Cechy

Ogromną zaletą Denon CEOL jest niesamowity moduł wzmacniacza. Stopień mocy klasy D może dostarczyć ogromne ilości mocy bez zakłócania spektrum dźwięku.

Zobaczmy, jakie funkcje ma do zaoferowania to urządzenie:

Bilety na MUZYKĘ-N10

Łączność Wi-Fi, Airplay i Bluetooth, dostęp do serwisów muzycznych (Spotify, Pandora itp.), łatwa konfiguracja, kompatybilność ze sterowaniem głosowym Alexa, tuner AM/FM, odtwarzacz CD, złącze USB, dwa wejścia optyczne, obsługa różnych formatów audio, system HEOS multiroom, pilot zdalnego sterowania, dwuwarstwowe wykończenie odporne na zarysowania.

Odtwarzanie aktualnych formatów, takich jak FLAC (24 bity/192 kHz), WAV (24 bity/192 kHz), AIFF (24 bity/192 kHz) i ALAC (24 bity/96 kHz). Obsługa protokołu WMM zapewnia wysokiej jakości bezprzewodową transmisję dźwięku przez sieć. Wbudowany wzmacniacz cyfrowy ma moc 65 W na kanał (4 omy).

Najnowsza funkcja AirPlay 2 jest dostępna do bezprzewodowego strumieniowania dźwięku z urządzeń iOS i konfiguracji multiroom. Wbudowany moduł Bluetooth posiada funkcję NFC (Near Field Communication) do szybkiej komunikacji z urządzeniami Bluetooth.

Na przednim panelu znajduje się przycisk włączania/gotowości ze wskaźnikiem trybu pracy. Pozostałe elementy sterujące (wybór źródła, regulacja głośności, joystick do nawigacji po menu i sterowania odtwarzaniem) znajdują się na górnym panelu akrylowym. Na przednim panelu znajduje się wbudowany port USB, który obsługuje ładowanie iPoda/iPhone’a w trybie gotowości, oraz gniazdo mini-jack dla słuchawek.mWejścia na tylnym panelu.

Denon CEOL N10 wykorzystuje nowy układ wzmacniacza Texas Instruments TAS5142, którego sygnał jest podawany cyfrowo bez pośredniej konwersji DA/AD, unikając w ten sposób szumów i zniekształceń.

Aby ułatwić sterowanie, CEOL jest kompatybilny z Amazon Alexa. Aby rozpocząć, wystarczy pobrać aplikację HEOS. Aplikacja HEOS umożliwia podłączenie różnych systemów muzycznych za pomocą Wi-Fi. Oznacza to, że jednocześnie można podłączyć do 32 urządzeń kompatybilnych z HEOS. Po skonfigurowaniu można łatwo przesyłać strumieniowo muzykę i sterować wszystkim za pomocą aplikacji HEOS. Aplikacja umożliwia również dostęp do usług radia internetowego i serwisów streamingowych.

Dzięki AirPlay i wbudowanemu Bluetooth podłączanie urządzeń jest naprawdę łatwe. Denon CEOL-N10 posiada również Wi-Fi i radio internetowe. Możesz nawet uzyskać dostęp do większej ilości muzyki dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi CD i tunerowi AM/FM.

Moc

Jeśli chodzi o wydajność, jedną z rzeczy, które zrobiły na nas wrażenie w Denon CEOL-N10 jest łatwość obsługi. Choć jest pełen funkcji, nie jest skomplikowany w użyciu i nadal zapewnia niesamowitą jakość dźwięku.

Obsługa CEOL-N10 jest niezwykle prosta, dzięki łatwym w użyciu przyciskom lub dołączonemu pilotowi zdalnego sterowania.

Przetestowaliśmy urządzenie w dużym salonie. Akustyka w pomieszczeniu nie była jeszcze idealna, a gołe ściany i parkiet powodowały pogłos, który skutkował niedoskonałościami akustycznymi. Na podstawie naszych pomiarów akustycznych na miejscu ustaliliśmy, gdzie, jakiego typu i ile paneli akustycznych należy umieścić, aby uzyskać optymalną akustykę. Zaleciliśmy panele szerokopasmowe i panele rozpraszające na ścianach i suficie oraz narożne pułapki basowe w narożnikach. Na podłogę zaleciliśmy wykładzinę akustyczną, która jest grubsza i gęściej tkana niż standardowa wykładzina. Dzięki ich zastosowaniu można uzyskać znaczną poprawę jakości dźwięku.

Przetestowaliśmy również CEOL-N10 w różnych stylach muzycznych. Denon nie ma się czego wstydzić, jeśli chodzi o jakość dźwięku. Mocny 60-watowy wzmacniacz zapewnia niesamowitą głośność i fantastyczną jakość dźwięku na wszystkich poziomach głośności. Średnie tony były wyjątkowo czyste, choć czasami nieco przytłumione, podczas gdy wysokie brzmiały pięknie i wyraźnie. Nie było dodatkowego nacisku na basy, a rezonans tworzony przez basy oznaczał, że nie zawsze słyszeliśmy dźwięk jako całkowicie doskonały.

Podsumowanie
Muzyka n10 kolorów


Kompaktowy mini zestaw stereo, który można umieścić w dowolnej wielkości pomieszczeniu. Wytwarza bardzo przyjemny dźwięk, choć nie idealny. Oferuje szereg nowoczesnych funkcji, z których jedną z największych zalet jest system HEOS multiroom, a drugą mocny wzmacniacz. Konfiguracja jest zaskakująco prosta i łatwa do przeprowadzenia. Można go używać z własnymi głośnikami, ale można go również sparować z innymi głośnikami. Wadą Denon CEOL-N10 jest jego dość wysoka cena.

BG 2023.09.21.

Podobne wpisy